O kategorii Komponenty niestandardowe

(W miejsce tego paragrafu wstaw krótki opis nowej kategorii. Będzie on wyświetlany na karcie wyboru kategorii, więc postaraj się go utrzymać poniżej 200 znaków.)

W kolejnych paragrafach możesz umieścić dłuższy opis, oraz opisać zasady i zwyczaje jakie będą obowiązywać w tej kategorii:

  • Czemu ma służyć ta kategoria? Dlaczego ludzie powinni wybierać tę kategorię?

  • Czym się różni od innych kategorii, które już mamy?

  • Co powinny zawierać tematy znajdujące się w tej kategorii?

  • Czy potrzebujemy tej kategorii? Czy możemy ją połączyć z jakąś inną kategorią, lub podkategorią?

Korzystając z kategorii, proszę o krótką instrukcję jak zainstalowac tego typu niestandardowe dodatki:

syssi/esphome-smg-ii: ESPHome configuration to monitor and control a ISolar/EASUN SMG II inverter via RS232 (github.com)

Udało mi się zainstalowac i działa, ale drugi raz bym tego nie powtórzył. Kopiowałem, uzupełniałem yamle, przenosiłem, tworzyłem katalogi, w końcu się pogubiłem, nie wiem co jest potrzebne do działania a co jest zbędnym dodatkiem, który skopiowałem.
W instrukcji instalacji jest :

Clone this project

git clone GitHub - syssi/esphome-smg-ii: ESPHome configuration to monitor and control a ISolar/EASUN SMG II inverter via RS232
cd esphome-smg-ii

Co oznacza clone, w jaki sposób skorzystać z linka? Zainstalowałem GitHub w inegracjach HA, ale nie wiem jak go wykorzystać. Z góry dziękuję za usystematyzowanie mojej nikłej wiedzy.