O kategorii Roadmapa

Pomysły, plany na tematy jakie powinny być omówione w moich materiałach lub na blogu. Każdy temat posiada możliwość głosowania. Im więcej głosów tym większy priorytet na temat i tym szybciej go przygotuje :smiley: Krótko mówiąc głosujecie na materiały jakimi będę się zajmował.

Sterowanie ogrzewaniem film obiecany ale za 3 tygodnie

@szybki946 Szybko zleci

1 polubienie

@artur Jak długo będzie można głosować w pierwszej edycji roadmapy?

@macek nie planuję terminu. Po prostu wychodzi na bieżąco jakie tematy są popularne. Głosowanie będzie ciągłe. Jak zrealizuje jakiś temat to będę blokował głosowanie na nim. Start realizacji tych tematów planuję od przyszłego tygodnia.

Nie wiem, czy dobrze wstrzeliłem się w kategorię, ale chciałbym nieśmiało zaproponować nową kategorię postów na Forum:

Jak zapisać kod - czyli wszelkie sprawy związane z poprawnym pisaniem kodów, funkcji czy poleceń (ew. tricki programistyczne) w językach programowania używanych w HA czy Node-RED: Javascript czy JSON.

Myślę, że znacząca część z Użytkowników HA czy członków niniejszego Forum nie jest (i może nigdy nie być) odpowiednio wyedukowana, aby biegle kodować w tych językach. W prawdzie wyszukujemy w necie jakieś tutoriale, przewodniki programowania, filmy na YT itp. ale często nie nadają się one wprost do zastosowania w środowisku HA z uwagi na jego specyfikę (np. operacje na wartościach encji).

Proszę oceńcie, czy moja propozycja jest godna refleksji. A może i przyjęcia?