Obecność w domu jeszcze raz

Cześć.

Jak zmienić opcję wykrywania obecności w domu z tej opartej na GPS na taką, co wykrywa połączenie z wifi? Albo bluetooth? Jest podobny temat, ale nie widzę tam rozwiązania. Chciałbym prościej niż wykorzystanie ESP32.

Zainteresuj się tym:

A jak nie chcesz instalować dodatków to sprawdź:

2 polubienia

@Grzegorz_R a używasz tej integracji/logiki u siebie?

U mnie jak na razie to testy i zabawa i używam komponentu helto4real.

Ja używam tej z nodered działa bez problemu, rozpoznaje 5 stanów (Home, Just Arrived, Just Left, Away, Extended Away). Integracja helto4real/hassio-add-ons jest zrobiona na podstawie tej pierwszej i pewnie jest łatwiej ją zaimplementować

@Grzegorz_R, @artpc dzięki za informację, spróbuję i ja, bezpośrednio w HA.

@Grzegorz_R , @artpc podpowiedzcie jak zrobić/ czy jak podpiąć telefon przez bluetooth i wifi

Ja pobieram dane WIFI z routera ‘device_tracker.artur_smasung_galaxy_note_9’ Integracja Mikrotik
Jeśli nie posiadasz takiej czy innej integracji zainstaluj Androidowego Home Assistant na telefonie. Sprawdź jakie czujniki udostępnia, jest na pewno GPS.
Zainstaluj dodatek podany przez Grzegorz_R

Też mam Mikrotika ale nie zrobiłem integracji z wykorzystaniem device_tracker, nie bardzo potrafię to ogarnąć po przeczytaniu dokumentacji Mikrotik - Home Assistant. Co powinienem zrobić potem?

@artpc GPS mam na iOS, myślałem, że jest jeszcze inny sposób na dodanie dodatkowych opcji - mój router ADB nie udało mi się zintegrować, więc na chwilę obecną WiFi odpada. Jeszcze zostaje ewentualnie bluetooth - muszę spróbować zintegrować z ESP32.

@macek zrób proszę nowy wątek o mikronik, bo chętnie się dowiem na przyszłość jak go zintegrować. Być może zainwestuję w takie urządzenie

Podobnych integracji jest kilkanaście - również dla np. dla openwrt, dd-wrt i tomato oraz oczywiście dla wielu producentów routerów i ich fabrycznego softu (podgląd nie wskazuje na to, ale wyniki spod linka są odpowiednio przefiltrowane)

Tu masz konfig mikrotik_router

Screenshot - 05_02