Oczyszczacz powietrza Philips Dual Scan AC3858/50

Działa wam integracja oczyszczacza betaboon / philips-airpurifier-coap na nowej wersji HA core-2021.6.3 ??

edit: odwołuje problem. Nie zauważyłem, że oczyszczacz mi się rozłączył z wifi

Platform error fan.philips_airpurifier - Integration ‘philips_airpurifier’ not found.
Takie coś mam teraz - co znowu mogło się …? tak łądnie śmigało.

1 polubienie

@marcinwojciesz poczytaj ostatnie wpisy w tym temacie.

U mnie jest wersja:

{
“domain”: “philips_airpurifier_coap”,
“name”: “Philips AirPurifier (with CoAP)”,
“version”: “0.7.0”,
“documentation”: “GitHub - betaboon/philips-airpurifier-coap: 💨 Philips AirPurifier custom component for Home Assistant. With support for new Devices with CoAP protocol. Tested on AC2729/10 (bought early 2020)”,
“dependencies”: ,
“codeowners”: [“@betaboon”],
“requirements”: [
“aioairctrl @ git+https://github.com/betaboon/aioairctrl@v0.2.1”
]
}

Podmieniłem pliki w HA z tego linku:

Wywaliłem w configu MODEL i reset - działa.

Nie wiem co się dzieje - napisałęm, że działa a po chwili juz nie działa. Same problemy odinstalowałem wszystko wywaliłem to teraz nie chce się zainstalować. Ma ktoś działający ten dodatek??


a po niby zainstalowaniu jest jako nie zainstalowany ale w config\custom_components katalog sie zainstalowal.

Pytasz o to?

to zajrzyj na repozytorium i poczytaj - wygląda na to, że pierwotny autor odpuścił rozwój dodatku (jest szansa, że znajdziesz tam rozwiązanie problemu przez edycję plików)

a “martwe” repozytorium wypada zgłosić do usunięcia z HACS jeśli w rozsądnym czasie nic się nie zmieni na lepsze.

Potencjalne obejście problemu, to znalezienie forka, który jest “konserwowany” i z niego zainstalować komponent (ręcznie, a nie z HACS!)

Popraw mnie jeśli się myle - robie kopie philips-airpurifier wklejam do HA config\custom_components
reset
do configa wklejam:

  fan:
    - platform: philips_airpurifier
      host: 192.168.11.31

reset i powinno śmigać?
Bo cały czas po tej operacji wyświetla się:
Platform error fan.philips_airpurifier - Integration ‘philips_airpurifier’ not found. podczas sprawdzania poprawności

Robisz dobrze, tylko ten komponent jest niepoprawiony i przez to jest niekompatybilny z aktualną wersją HA 2021.07.x i nowszymi (być może już były problemy z 2021.05.x nie wiem bo nie używam).
Oczywiście przy założeniu, że IP podajesz właściwe, bo szklanej kuli nie udało mi się odpalić :stuck_out_tongue:

Oczywiście jeśli tylko znalazłeś forka dostosowanego do HA 2021.06 (nie wiem czy w 2021.07 były jakieś kolejne wymagane zmiany) - poznasz po świeżych zmianach w plikach, to wykorzystując pliki z niego będzie to właściwa droga (zapomnij o HACS).

Poczytaj issues, to może się dowiesz jakich zmian potrzeba w plikach komponentu.

Jeśli nie możesz znaleźć poprawionej wersji i nie wiesz co poprawić, to cofnij wersję HA na jakąś starszą, na której jeszcze to działa (ale to nie jest właściwa droga).

PS jak widzę jest coś takiego (a repozytorium, które wspomniałeś wyżej xMrVizzy nie istnieje)

OK zrozumiałem o co Ci chodzi - nie możesz zrestartować bo masz błędny configuration.yaml
a jest błędny, bo zawiera odniesienia do nieistniejącego komponentu
musisz zakomentować (lub usunąć) to co wkleiłeś do czasu aż znajdziesz prawidłowo działający komponent

czyli

#  fan:
#    - platform: philips_airpurifier
#      host: 192.168.11.31

pierwszej z tych linii nie komentujesz jeśli masz jakieś inne urządzenie typu fan:

PS nie wiem co masz na myśli pisząc reset, ale po instalacji komponentu niestandardowego (niezależnie od tego czy robisz to ręcznie czy nie) musisz zrestartować HA
dopiero w następnym kroku można dopisywać coś do configuration.yaml a po kolejnym restarcie komponent się uruchomi, jeśli HA nie daje się zrestartować, to komponent nie działa prawidłowo lub nie istnieje z jakiegoś powodu.
Zwróć uwagę, że w niektórych forkach platforma nazywa się philips_airpurifier_coap.

Dziękuje, tak robłem jak piszesz też znalazłem:

zainstalowałem i … działa - ale z nieznanych mi przyczyn po odinstalowaniu i wywaleniu z yamla wpisów, pojawia się encja philipscostam-2, philipscostam jest nieaktywne i …wie czemu. ALe to nieważne zobaczymy jak długo pośmiga.
dzięki

i jak działa ta integracja philips_airpurifier_coap?? Nie masz z nią problemów?? Ja zauważyłem, że przy restarcie muszę mieć włączony oczyszczacz aby HA go wykrył. Ostatnio też parę razy HA rozłączył się z oczyszczaczem bez powodu

U mnie więcej nie działa jak działa- już doprowadził mnie do takiego stanu, że go … zostawiłem.

czyli nie tylko ja mam z nią problemy. Ogólnie to nie narzekam na nią, muszę tylko pamiętać aby przy restarcie HA oczyszczacz działał + te ostatnie anomalie. Mieć nadzieję, że nie będą stale występować

Hej,
zainstalowałem integrację do oczyszczacza philips_airpurifier_coap. Mam model AC3858. Mogę nim normalnie sterować z Home Asistant ale mam jakos mało atrybutów bo tylko:
preset_modes:

  • ‘1’
  • ‘2’
  • ‘3’
  • allergen
  • auto
  • sleep
  • turbo
    preset_mode: ‘2’
    icon: mdi:air-purifier
    friendly_name: Philips AirPurifier
    supported_features: 8

Dobrze byłoby widzieć chociaż PM2,5 zeby zrobić jakąś automatyzację. Czy taka ilość atrybutów jest normalna czy coś u mnie jest nie tak? Mam jeszcze Xiaomi 3h i on zwraca tego więcej.

To podaj link do tego forka, który zainstalowałeś, bo forków o tej nazwie jest z 50, w tych niedawno zaktualizowanych widziałem, że atrybutów bądź encji jest/może być więcej, zauważ że możesz mieć ileś-tam encji, a przy okazji niektóre z nich mogą mieć atrybuty (nie wnikałem w szczegóły, bo nadal nie mam tego sprzętu i mieć nie będę).

A nie masz sensora - sensor.twojanazwa_pm2_5?

są jeszcze:
sensor.twojanazwa_indoor_allergen_index
sensor.twojanazwa_total_volatile_organic_compounds
sensor.twojanazwa_air_quality_index
image

Instalowałem z tego linku

No własnie dziwne jest to że nie ma żadnych encji typu sensor, tylko fan i update.

Ja mam to

1 polubienie

Dzięki! Na integracji z tego linka wszysko zagrało :slight_smile: