Oczyszczacz powietrza Philips Dual Scan AC3858/50

Czy ktoś z Państwa posiada oczyszczacz Philips Dual Scan AC3858/50?
Czy da się to ładnie sparować z HA?

Jeśli nie ten to jaki inny o podobnych parametrach?

Nie wiem jakie ma parametry Philips, ale ja używam Xiaomi Air Purifier 3H, jestem zadowolony z pracy urządzenia. Co do integracji, jedyny zarzut jest do rzadkiego (co 10-15 min) raportowania stanu powietrza.

Ja mam AC2889/10 i działa z HA

Masz tutaj działający dodatek:

1 polubienie

dziękuje bardzo- będę próbował

Kurcze próbuje i nie idzie. zainstalowałem integracje z HACS dopisałem do konfiguracji:
fan:
platform: philips_airpurifier
host: 192.168.1.231
model: ac3858

tylko nie jestem pewien czy aby dobrze robię, w każdym razie muszę coś źle robić bo ni huhu nie działa
@ozzinse jeśli możesz podpowiedz co robiłeś i czy też tak wpisałeś do konfiguracji

Stosujesz się do wcięć wpisując powyższe dane do konfiguracji? i spróbuj bez wpisywania modelu.

Fakt po wywaleniu modelu złapał. Super ale pomimo, że mam encje fan.philips_airpurifier a w niej atrybuty:
speed_list:

  • Auto Mode
  • Allergen Mode
  • Sleep Mode
  • Speed 1
  • Speed 2
  • Speed 3
  • Turbo
    friendly_name: Philips AirPurifier
    icon: ‘mdi:air-purifier’
    supported_features: 1

to stan jest - unavailable

i też nie ma opcji w żadnej z kart żeby móc sterować.
Czy muszę w jakiś magiczny sposób w np NODE -REDzie to uczynić za pomocą pomocników?

Spróbuj włączyć oczyszczacz i zobacz czy zmieni się stan w HA.

Niestety nie resetowałem tez HA i nic

To wpisz ponownie model do konfiguracji. (zakładam, że oczyszczacz masz w tej samej sieci co HA)

niestety po wpisaniu modelu wywala blad serwera - tak sieć ta sama

Pewnie to kwestia zgodności modelu z integracją i dopisek “/50” ma tutaj znaczenie. Napisz do autora integracji aby dopisał Twój model.

Strasznie szkoda, że nie działą - bardzo dziękuje za pomoc

Jeszcze jedno, wpisz pełną nazwę swojego modelu tj.

model: ac3858/50

Wpisywałem - nawet wpisałem model ten co jest w instrukcji ale ogólnie jak ma wpisany model to nie przechodzi testu serwera

@rafkan ZROBIŁEEEEM!!!
Podpowiedziałeś “napisz do autora” se myślę noe pewnie, że tak i grzebie i grzebie i jeszcze raz wszedłem na stronę:

i podciągnąłem pliki sam i je podmieniłem z tymi co były z automatu po instalacji za pomocą HACS.
Reset.
Patrze powiadomienie coby wpisać model - dopisałem reset.

Śmiga wszystko
DZIĘKI DZIĘKI @rafkan nie pierwszy raz mi pomogłeś.

No to super, teraz automatyzacja.

No właśnie - kolejne schody, ale powoli uczę się. Narazie na żadnym state node nic mi nie odpowiada.
W HA jest widoczne wszystko co się dzieje wartości itd.
Bawię się zobaczymy

ja wczoraj zintegrowałem AC3059/50. Poszło bez większych problemów. W konfig wpisałem tylko

model: ac3858

Udało ci się już ogarnąć jakąś automatykę do tego oczyszczacza??