Odczyt aktualnej zadanej temperatury termostatu

Cześć.
Pomieszczenie mam ogrzewane podłogówką. Ze względu na dużą bezwładność tego rozwiązania zamontowany jest też grzejnik z głowicą HY368 do szybkiego wyrównania temperatury np po powrocie z pracy. Podłogówką zarządza termostat z PID . Używam trzech ustawień preset_mode: sleep, away i none. Pierwsze dwa są predefiniowane, a ustawienie “none” zapamiętuje ostatnią temperaturę ustawioną na panelu zarządzania termostatem. Do tej pory udało mi się ustawić, aby parametry pracy podłogówki zmieniały się automatycznie według ustawinych czasów, ale ustawienia głowicy grzejnikowej muszę korygować ręcznie. Chciałbym, aby głowica grzejnikowa automatycznie dostosowywała się do pracy podłogówki, ale nie potrafię przenieść ustawienia “none” z podłogówki na głowicę. Przeszukując forum znalazłem rozwiązanie, które nie wiem czy jest poprawne, ale wydaje mi się że powinno działać. Problem w tym, że nie umiem odczytać aktualnie ustawionej temperatury dla preset_mode “none”. Przy próbie odczytu tego parametru z ustawień termostatu, wykrywa jedynie czy termostat jest włączony czy wyłączony.


flows.json (4,2 KB)