Odczyt i zapis wartości encji HA w nodzie FUNCTION

Po kilku godzinach studiowania tutoriali NR (@artpc , dziękuję za linki!) rozwiązałem problem programowania przedziałów czasowych dla standardowego noda time range z poziomu dashboarda HA.

Chciałem zbudować maksymalnie sparametryzowany flow sterujący dwufunkcyjnym piecem gazowym, służącym do ogrzewania domu oraz podgrzewania bojlera z wodą użytkową.

Na dashboardzie wprowadzam więc wartości encji pomocniczych dla dnia roboczego/weekendowego (tylko w okresie grzewczym, gdy piec pracuje w obu funkcjach) oraz dla każdego dnia tygodnia ale tylko w okresie letnim, gdy piec podgrzewa jedynie wodę użytkową w bojlerze (tryby pracy pieca określam w osobnej encji input_select.tryb_ogrzewania)

image

W tym celu napisałem podproces, który odczytuje czas z encji pomocniczych i programuje zakresy czasu noda timerange:

image

Na wejściu zaczytywane są wartości dwóch encji pomocniczych (początek i koniec zakresu) i łączone w jedną wiadomość (nod join) aby nod funkcyjny otrzymał oba parametry jednocześnie (tutaj podziekowanie dla @RobinI30 za tę podpowiedź). Funkcja zakres natomiast tworzy wiadomość programującą noda timerange następująco:

image