Odczytanie stanu

W opisywanej przeze mnie integracji Urządzenia podłączone do smartfona za pomocą bluetooth atrybut “connected_paired_devices” i utworzona z niego encja “sensor.bluetooth_s10_connected” podaje stan podłączonego urządzenia w postaci adresu:

['11:11:11:11:11:11']

Powyższy format stanu jest w przypadku podłączenia jednego urządzenia, gdy podłączone do telefonu jest drugie urządzenie, stan encji ma następującą formę:

['11:11:11:11:11:11', '22:22:22:22:22:22'] 

Chciałbym stworzyć automatyzację która będzie wywoływana gdy do telefonu podłączy się jedno z urządzeń, z powyższego przykładu ( ‘22:22:22:22:22:22’).
Utworzyłem nod event:states i jeśli jest tylko jedno urządzenie, to które chcę wykorzystać w automatyzacji to wszystko ładnie działa, z chwilą podłączenia drugiego urządzenia (zmienia się stan) automatyzacja nie działa.
Jakiego noda lub jaki warunek należy stworzyć aby przy połączeniu więcej niż jednego urządzenia nod poprawnie odczytywał urządzenie z automatyzacji?
Niestety “wyciągnięcie” jednego adresu gdy jest ich więcej przerosło mnie. @artur w wolnej chwili podpowiesz jak by to można ugryść?

@rafkan rafka podpowiem bardzo chętnie ale zajmę się tym jutro najwcześniej bo dzisiaj mam dużo pracy, a jeszcze muszę znaleźć czas na nagranie filmu o kolejnym bleboxie bo dzisiaj chce go opublikować.

Nie pali się, dzięki.