Odkurzacz automatyczny

Możecie polecić odkurzacz automatyczny, który bez problemu i ograniczeń integruje się z HA? Myślę o Roborock S7. Ma ktoś jakieś doświadczenia z ww. sprzętem i jego integracją?

@mstefanowicz dużo na temat odkurzaczy jest na blogu hejdom.pl (wiem, wiem jakie są opinie na temat tego bloga :wink:), poczytaj np. Odkurzacz Xiaomi Roborock S7 - pełny test - HejDom
i małe porównanie różnych wersji Roborock S7 - Promocja Odkurzacz automatyczny Xiaomi Roborock S7 Pro Ultra - hejdom.pl.

Mam 2 Roborock S5, dodane do HA przez Xiaomi Miio


Jako robot automatyczny działa automatycznie :grinning:

Bazę ma pod meblami kuchennym ( wnęka jest szersza o 6cm od robota - daje radę zaparkować)

Polski język dodany przez FloleVac, przy pomocy tej aplikacji skopiowałem współrzędne do wyznaczenia stref .
Nie wiem jak inne modele, ale jak dla mnie S5 spełnił moje oczekiwania z nawiązką

U mnie S5 Max i spokojnie wystarcza. nie wiem co jest w S7 dodane, ale nie planuje zmiany :slight_smile:
@krskrab tak się zastanawiam, po co dodawałeś język przez alternatywną appkę, jak w oryginale też jest? Gada po naszemu :slight_smile: Możesz pokazać jak wygląda u Ciebie ta wnęka pod meblami?

Wjazd


Po zaparkowaniu chowa się cały, nad wieżyczką ma 2cm wolnej przestrzeni :grinning:
/
3 lata temu uczyłem go polskiego
/
Po zadokowaniu:

Gdzieś kiedyś widziałem filmik czegoś podobnego, ale z “bramą” która się otwierała, jak robot robił wyjazd :slight_smile:

XIAOMI MI ROBOT VACUUM MOP 1C
Screenshot - 21.12.2022 , 23_18_39
Zintegrowany z HA i Alexa, nie obsługuje Stref w HA.

Mamibot EXVAC660
Screenshot - 21.12.2022 , 23_26_14
Sprząta 2 razy szybciej od XIAOMI MI ROBOT VACUUM MOP 1C

?

Być może o tym mówisz.
W opisie link do projektu

1 polubienie

Dobry patent :slight_smile: Ja mam niestety za niskie cokoły :frowning:

Edit:

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Padło na Roborock’a S7