Odtwarzacz mediów

Witam wszystkich. Mam problem z odtwarzaniem muzyki z lokalnego źródła tj. katalogu media. Poprzez sambę pliki uruchamiam na kompie. W standardowym oknie odtwarzacza wybieram plik i jak wybiorę odtwarzacz: przeglądarka internetowa to plik jest odtwarzany, ale jak wybiorę głośnik JBL-Link20 to nie słychać muzyki. Głośnik jest zainstalowany i działa przy TTS.
Proszę podpowiedzcie co mam zrobić.

Ustawiłem wszystko według Problem z domena i SSL - #43 przez ozzinse, zamiast Dnsmsq ustawiłem przekierowanie w Mikrotiku zgodnie z https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3228554.html.
Tylko przy weryfikacji DoH certifikatu nie działa.Teraz głośnik działa przy TTS i odtwarza muzyczkę z katalogu media.

Mam podobne pytanie, jak zmusić “Odtwarzacz mediów” do współpracy :thinking:. Udało się mi dodać do HA Youtube Music Player i teraz lista wygląda tak.
image
Na YouTube widzę swoją muzykę, np. dodane albumy itp. niestety ale nic nie działa. Jeżeli wybiorę pozostałe pozycje to widzę jakieś katalogi, a właściwie to ścieżki do nich, ponieważ na raspberry ich nie ma.
Nie wiem czy dodać je samodzielnie? tak na żywca?
Jest tam folder /media, ale oprócz /pi nic w nim nie ma.

Wszystko dokładnie opisałem w wątku Media w Home Assistant :
ale uwaga!: początek URL jest brany ze zmiennej “Publiczny adres URL”.
Jeżeli ta zmienna jest źle skonfigurowaną nie ma możliwości odtwarzania mediów z Odtwarzacza mediów - będzie “grało” tylko w przeglądarce, na głośnikach nie.