Ogłoszenie - Podsumowanie 2020 i więcej

Zapraszam do dyskusji w temacie:

Dziękuję za wiedzę, poświęcony czas i trud włożony w organizację bloga, kanału YT i forum. Życzę zdrowia i wytrwałości na kolejny rok. Większej ilości subskrybentów, większej ilości użytkowników na forum i jeszcze większego zainteresowania tym co się tutaj dzieje.

Mimo, że korzystam z FB (głównie z uwagi na grupy tematyczne) to również uważam, że forum zdecydowanie bardziej nadaje się, do przekazywania wiedzy. Jest odpowiednio podzielone, czytelniejsze, łatwiejsze (dokładniejsze) w wyszukiwaniu treści. Może trochę brakuje mi integracji z telefonem i jakiś szybkich powiadomień na obserwowanym wątku.

Tematy, które muszę ogarnąć w 2021:

  • QNAP - automatyczne montowanie adaptera zigbee w hypervisiorze do wirtualnej maszyny
  • QNAP - harmonogram kopii maszyny wirtualnej z HA
  • CCTV - QNAP - QVR Pro - sprawdzenie alternatywnego softu, zagłebienie się w integracje onvif (obecnie nie działa mi powiekszanie nagrania i mam 5 sekundowe opóźnienie), powiadomienia na telefon ze snapshotami po wykryciu ruchu (obecnie leci tego za dużo, więc chciałbym analizować wychwycone obiekty). Korzystam ze schematu, który integruje powiadomienia do natywnej aplikacji HA na telefonie, a chciałbym żeby to szło również do telegrama.
  • Światło - jestem z tych użytkowników, którzy dom wybudowali na długo przed pojawieniem się HA. Potrzebuję zintegrować oświetlenie, a obecnie mam je zorganizowane na przekaźnikach bistabilnych (skrętka od włącznika do rozdzielnicy i tam po przekaźniku puszczenie zasilania na punkt świetlny)
  • nawodnienie ogrodu - oddaję swój sterownik rodzicom i myślę nad takim który zintegruje się z HA - widziałem integrację RainBirda - może na to postawię
  • bramy wjazdowe i garażowe - tutaj muszę zrobić rozeznanie (mam w zanadrzu satela również z modułem GSM) muszę się zastanowić czy go jakoś do tego nie wykorzystać
  • trochę bardziej planuję się skupić na automatyzacjach niż na dokładaniu kolejnego sprzętu - spodobały mi się schematy, jest ich sporo udostępnianych, tylko zaraz mam wrażenie, że powstanie w tym taki bałagan, że nikt tego nie opanuje.
    Jest co robić, nudy nie planuję :slight_smile:

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku dla całej społeczności HA.

1 polubienie

Załóż osobny wątek na ten temat, opcji jest sporo, szczególnie, że Twoja instalacja elektryczna jest bardzo dobrze zaplanowana pod ewentualne modyfikacje :slight_smile:.