Ogromny problem z głowicami Zigbee

Witam, w poprzedniim tygodniu zamontowałem do grzejników Purmo termostaty Zigbee. Prawidłowo przeszły test ale niestety pomimo ustawienia na np. temperaturę 17 stopni ciągle grzejniki grzeją na maxa czyli 23,5 stopnia. Nie wiem co źle zrobiłem, Aplikacja działa a grzejniki na maxxx tylko. Proszę o sugestie co źle zrobiłem? Czyżbym źle zamontował głowice ?

Jakie to termostaty ?

Zobacz czy nie masz FORCE: OPEN
https://forum.arturhome.pl/t/glowica-termostatyczna-moes-ts0601-zigbee/618/103?u=artpc

głowica HY368 SMART TUYA

Edit:
W HA nie zmiania mi temperatury mimo że jest ustawione na 5stopni :frowning:

@rafalboruch edytuj Swoje posty - nie pisz jednego pod drugim

Sprawdź w Zigbee2MQTT → twoja głowica → Exposes, czy w Force masz Tryb NORMAL

Jeśli masz zigbee2mqtt i wersję powyżej 1.21.0 to stwarzała problemy. Niby się sparowało, ale nie wysyłało nic do brokera. Zmiana na 1.21.0 pomogła.

tak mam w normal termeratura 23 stopnie a ustawiona 5

Edit:
moduł głowny wersja v1.5.9
moduł zigbee v1.0.6

@rafalboruch edytuj Swoje posty - nie pisz jednego pod drugim

No proszę - ten sam problem z prawie tą samą głowicą tylko, że ja mam HY367 SMART TUYA.
Generalnie pomierzyłem sobie wszystko i wygląda na to, że “bolec”, który ma zamykać/otwierać przepływ jest za krótki, a adaptery, które dostarczono w zestawie nie pozwalają mi zapiąć głowicy poprawnie.
Zastanawiam się teraz czy zwracać czy kombinować z wydłużeniem tego “bolca”.

Monetami taki problem się rozwiązuje :wink: …u mnie idealnie pasowało 20eur.cent

1 polubienie

Ja zdjelem tuleje które były oryginalnie w środku termostatu i zadzialalo. Zobacz może tez tam masz

Zadziałało z 2x20gr :smiley:
Wielkie dzięki za podpowiedź.