Ogrzewanie podłogowe - Termet, strefy, opentherm, homeassistant

Witam, juz opisuje:

  1. Tak osiaga zadna temperature 20 stopni, bez zadnego problemu w caleznosci czy ustawie tem zasilania odpowednio wysko, aktualnie ok 46stopni poniezej tych ustawien ma problem z osiagniecem temperatury nastawionej.
  2. Tak piorytetem jest jedno pomieszczenie gdzie ma byc ok 20 stopni na noc zmienia sie na ok 17, Tak mieszkajaca osoba sobie zazyczyla czyli teściowa juz wiekowa troche.
    Reszta pokoi ma bardzo maly pioryted komfortu i nastawionej temperatuty w kazdym z nich jest termostat zdalnie sterowany zigbee.
  3. Zamontowalem zewnetrzny czujnik temp. i dzialal kilka dni, ale jak zdecydowałem sie na podlaczenie OpenTerm na ESP to chyba ten czujnik nie dziala poniewaz zaczał mrugac .
  4. Maksymalna temeperature zasilania zostawilem na 55 stopni narazie to wystarcza.
  5. Niestety OpenTerm na ESP nie ma mozliwsic lub o czyms nie wiem ustawien dzien/noc wiec musialem to ogarnac w automatyzacji HA wylaczajac grzanie na podctawie odczytow temp. W nocy przy tej pogodzie wlaczy sie czasami tylko raz.

Tak to u mnie wyglada, nie znam ustawien serwosowych pieca.

Cześć… Nie wiem czy pisałeś jaki masz kocioł a nie chce mi się czytać tematu od początku ale z tego co napisałeś to pasuje mi to na TERMETA GOLDA. W każdym razie chodzi o to że kocioł jak pracuje z podłączonym czujnikiem zewnętrznym to na ekranie masz ikonkę krzywej grzewczej. Jeśli do kotła podłączysz zewnętrzny moduł sterujący to piec wykrywa że jest sterowanie krzywą grzewczą nie tą ustawioną w oprogramowaniu kotła tylko z zewnętrznego modułu. I wtedy krzywa grzewcza na ekranie właśnie miga. To prawidłowe wskazanie, nawet chyba jest to w instrukcji kotła. Trochę może irytujące ale przynajmniej wiadomo że nie idzie wg krzywej grzewczej kotła. Też to mam :wink:

@Zubi71 - tak wiem ze to prawidlowe i do tego kociom ma mozliwosc wyboru czy mimo OT ma rowniez uzywac krzywej, w moim przypadk standardowe ustawienia mam takie ze wylacza i przejmuje cala kontrole nad kotlem.

Znalazlem nowszy projekt pod HA czy ktos z to testowal, wyglada na rosc ciekawy za pomoca ktorego mozna oprogramowac przywa.
OpenTerm Gateway da HA

Ja w temacie HA co prawda się nie wypowiem. Osobiście poszedłem w kierunku sterowania bezpośrednio z termostatów centralką od siłowników z wykorzystaniem komunikacji BLE. Ale co do krzywej grzewczej to w moim przypadku bardzo dobrze się sprawdza ten moduł komfortu od thermeta i on właśnie też przejmuje sterowanie krzywą i jeszcze wieloma innymi rzeczami jeśli się je podłączy. Kupiłem go żeby miec bezposrednio podgląd i mozliwośc zmiany parametrów kotła. I jest bardzo prosty graficzny wykres krzywej którą można ustawiać pod swoje potrzeby ze smartfona.

Witaj, po miesięcznym teście udało mi się zminimalizować taktowanie, do minimum ale przy minimalnej pracy instalacji praktycznie nie taktuje.
Mam za to inny problem Openterm Tasmota który używam nie reaguje na nastawy temperatury znaczy nastawy w górę tak, ale jak chce obniżyć temp np. do 18 stopni to i tak utrzymuje default temp wpisana w konfiguracji openterm ok 20 stopni w pliku vaml. Czy o czymś zapomiałem aby zmienić w konfoguracji?