OK "Nie Google"

Czy jest jakaś możliwość aby podmienić polecenie “ok google” czy inne które budzą głośnik na swoje?
Np. “ok mój domku” albo nawet bez “OK”.
Angielski angielskim wiadomo nie przeskoczymy na razie ale może tu coś ktoś zna jakiś sposób.

Kiedyś szukałem takiej możliwości, ale niestety nie znalazłem, nie wiem czy coś się zmieniło w tej kwestii.

Tu macie coś co może was zainteresuje :slight_smile:

Ciekawe, dzięki za informację. Spróbuję podziałać w temacie

Koniecznie daj znać, jak wyszło :wink:

Niestety te aplikacje straciły już swoja funkcjonalność i działały jedynie na telefonach nigdy na głośnikach.

Tak może troszke bym wrócił do tematu - jest tu jakiś mistrzunio co zamienił “ok google” na “ok coś” i do tego zrobił to na głośnikach nie na telefonie?

OK gogole ma nas gdzieś aby spolszczyć głośniki na nasz język. O tym ze głośniki przemówią po polsku słyszałem już parę lat temu, prędzej mój pies zacznie ze mną gadać jak głośnik “google”.

1 polubienie

Gadał przez krótki okres przejściowy , potem Google stwierdziło że nie bo “nie” i język polski został wycofany.

Z obserwacji własnej : fraza “Ok…” nie musi być dokładnie tą frazą. Nie raz i nie dwa gdy oglądam filmy ( a oglądam wersje kinowe ) a głośnik reaguje na mowę aktorów którzy nie mówią " Ok Google"

Tu wszystko się zgadza, ale nawet niech będzie po angielsku ale chodzi o samą zmianę wywołania głośnika z “ok google” na coś innego. A jakoś musi się dać bo są systemy choćby w samochodach “ok mercedes”, “ok dacia” itd. widziałem też w tv jak w USA koleś zrobił sobie głośniki i właśnie do nich mówił po swojemu.

To poszukaj tego projektu i zbuduj (o ile to nadal możliwe).


Ale mam coś co tu wygląda na totalny OFF TOPIC, a wcale nim nie jest (komiks o Chrome, ale tak naprawdę o nieetycznych działaniach Google) proponuję się nie zniechęcać po pierwszej stronie, bo to co istotne jest sporo dalej:
https://contrachrome.com/

Wiedziałem, że to powiesz :).
Niestety żeby z pałą stali nade mną nie pamiętam co i jak i gdzie to było.

Jeżeli chodzi o telefon to są jakieś nakładki, ale co do głośników nigdy nie widziałem chyba że ktoś Firmware/Oprogramowanie zhakował. Poszukałbym jeszcze W oprogramowaniu Google Home na telefonie, może po tylu latach udostępnili taką funkcjonalność :slight_smile:

Powiem więcej - widziałem opisy takich projektów wiele razy (a że nie jestem zwolennikiem asystentów chmurowych bazujących na przetwarzaniu w chmurze, to nie mam ich w bookmarkach - jesli przeczytałeś komiks, to wiesz dlaczego).

Używając wyszukiwarki (hehe - nie google, dywersyfikuję dane które mogą zbierać różne firmy) znalazłem jeden z nich w kilkanaście sekund

Tak, widziałem to ale nie chce datkowych urządzeń. Chciałbym ruszyć to co mam - a mam kilka głośników googla. Ponadto nie jestem pewien czy w tym projekcie jest możliwość zmiany słowa “google” na inne. To chyba tylko zrobienie z Raspberry głośnika “ala” Googlowego.
Chciałbym aby moje głośniki reagowały na inne wywołanie - wszystkie domowe. To, że nas olali i nie ma polskiego to już wogóle pomijam.