OneMeter - monitoring zużycia energii

Pokaż co już zrobiłeś samodzielnie, to może ktoś spróbuje pomóc dalej.

Jeśli liczysz na gotowca “podanego na talerzu” przez kogoś, kto nie dysponuje sprzętem, to się możesz przeliczyć.

Zastanawiam się gdzie się podziali dotychczasowi użytkownicy onemeter?

Kto czyta dokumentację HA ten jest na bieżąco, mam nadzieję, że zostawiłeś jakiś feedback każdemu autorowi nieaktualnych tutoriali.


Tak. To nie są trudne zmiany, wszystko opisałem w podlinkowanmym poście.

Warunkiem dodatkowym jest czytanie DOKUMENTACJI użytych integracji (mogły zniknąć niektóre opcje), tam są przykłady, których nie będę tu przepisywał…


Tam masz wątek, w którym podlinkowałem wszystkie BREAKING CHANGES w HA core z kilku ostatnich lat, to się teraz nazywa Backward-incompatible changes (dzięki zmianom w CMSie oficjalnego bloga HA większość linków prowadzących prosto do celu trafił szlag, więc w latach wcześniejszych od 2023 trzeba sobie przeskrolować artykuły na blogu do odpowiedniej sekcji ręcznie - nie sądzę aby mogło być zainteresowanie w 2024 roku radykalnymi zmianami sprzed 2023)

czytaj od końca, aż dojdziesz do zmian w template i rest, będziesz miał od groma wątków na oficjalnym forum HA związanych z tym, że ktoś nie czytał i przegapił zmiany…

Równie dobrze możesz czytać wątki na tym forum spod taga template (ta “metka” jest klikalna) też było tego od groma.

Nie mam motywacji by kopać po starych wątkach, skoro nie mam tego problemu.
(włącz empatię i pomyśl o tym, że zajmie mi to tyle samo czasu co Tobie, dlatego działa tu stara zasada Adama Słodowego: “Zrób to sam”)


Totalnie nie masz świadomości ile czasu i energii wymaga napisanie dobrego tutoriala “dla idiotów”, który jest w stanie przewidzieć większość możliwych sytuacji gdy możliwy scenariusz działań ma zaledwie kilka czy kilkanaście kroków, ilość możliwych kombinacji rośnie wykładniczo.

Pomijam kwestię, że oglądanie filmików jest znacznie większym marnotrawstwem czasu niż przeczytanie tutoriala, który ktoś napisał tekstem…

Ale tu sobie chyba też nie zdajesz sprawy z tego, że przeróbka filmiku może być równie lub bardziej pracochłonna od nakręcenia nowego (to jest prawdopodobnie powód dla którego nikt nie przerabia starych wideotutoriali - bo to nie ma sensu).