Opady deszczu z prognozy pogody

Witam,
Wracajac do moich poprzednich postow, wkoncu zainstalowalem na Q920 I5 8GB proxmoxa i HA, dodatkowo zerotier.
Jak narazie dziala :slight_smile:
To sa moje poczatki dlatego prosze o pomoc, mam kosiarke automatyczna ktora niby posiada czujnik deszczu, ale niezawsze on zadziala, jak zadziala za pozno to kosiarka narobi troche syfu na chodnikach po ktorych jezdzi :confused:
Chcialbym zastosowac tutaj przerwanie obwodu gdy byl deszcz lub bedzie deszcz w ciagu np 1-2 godzin (prosze o pomoc jakie urzadzenie moglbym uzyc do przerwania obwodu po zigbee).
I teraz jeszcze pytanie jaka godzinowa prognoze pogody (chodzi przede wszystkim o deszcz) uzyc do pobierania danych.
W praktyce chodzi o to ze jesli byly opady deszczu w ostatniej godzinie lub jesli beda w nastepnej godzinie to aby obwod kosiarki zostal przerwany.
Dopiero sie ucze i nawet cos tak prostego w nodeRed nie jest dla mnie oczywiste, niewiem ktorych nodow uzyc aby to poprawnie zadzialalo :confused:

Z gory dziekuje za pomoc.

Użyłbym prognozy pogody dotyczącej najbliższego lotniska (jeśli jakieś masz “pod bokiem” - niemiecki serwis pogodowy DWD takie oferuje również dla wszystkich małych lotnisk w PL), bo sprawdzalność jest największa.
W braku lotniska pozostaje samemu poszukać takiej prognozy by sprawdzalność w miejscu instalacji była dość dobra (moim zdaniem AccuWeather może być dobrym wyborem).

Mieszkasz we Wrocku to wiesz, że dwie ulice dalej już nie pada :wink: - tylko czujnik się sprawdzi nawet podsłuchany od sąsiada.

Czujnik zalania bez problemu zaadoptujesz do czujnika deszczu - wyprowadzenie dwóch kabelków na dwie blaszki bardzo blisko siebie (najlepiej pochylone do siebie jak korytko) - kropla deszczu spadająca na takie korytko zamyka obwód i masz powiadomienie o deszczu/zalaniu.

2 polubienia

Masz kosiarkę podłączoną do HA?

Opadu deszczu rozwiązałem w taki sposób
SJCGQ11LM + płytka

Kosiarka ma czujnik deszczu - możesz nakleić kawałek foli na porowatą podstawę czujnika ( tak aby kropla szybciej połączyła styki)

dzieki za informacje, myslalem nad czujnikiem i chyba sie na niego zdecyduje.
Przed chwila padalo u mnie przez 10 min, na pogodzie pokazuje informacje tylko ze pochmurno :confused:

Heh mieszkam “niemal koło lotniska” (na tyle, że właściwie od parunastu dni zastanawiam się nad zabezpieczeniem szyb w oknach na wypadek bombardowania lotniska, oczywiście zabezpieczyć przed utratą szyb się nie da, ale zataśmowanie szkła ogranicza obrażenia w przypadku przebywania w domu w trakcie niespodziewanego wybuchu w okolicy), więc dla mnie sprawdzalność jest w zupełności wystarczająca (przy takich założeniach jak ma autor wątku), interpolacje dostarczane przez inne serwisy pogodowe też nie są idealne.
A nieco odbiegając od tematu, to moim zdaniem pomysł na koszenie w dniu, w którym w ogóle ma być jakikolwiek deszcz, jest słaby.

Eee a powiesz skad i jak te dane wyciagnąć? Mam co prawda kilka km do ale dwa lotniska. W tym Krzesiny, wiec na pewno dane powinny być :wink:

@gregusz

  1. Lista stacji
    https://github.com/FL550/simple_dwd_weatherforecast/blob/master/simple_dwd_weatherforecast/stations.py
  2. Integracja (dostępna w HACS)
    GitHub - FL550/dwd_weather: Deutscher Wetterdienst integration for Home-Assistant

PS nie mam na myśli oficjalnej integracji DWD (może coś się zmieniło ostatnio, ale wtedy gdy drążyłem temat tylko integracja z punktu 2. się nadawała)

Chyba nie sądzisz, że wojsko udostępnia jakiekolwiek dane :stuck_out_tongue: oczywiście na liście są jedynie lotniska cywilne (poznasz po oznaczeniu EPxx) oraz stacje IMGW (łącznie jak mi się zdaje jakieś 50 lokalizacji w PL).

Lista nie jest w pełni posortowana w/g krajów, więc np. Gdańsk i Katowice są w innym miejscu niż większość, jakkolwiek chyba wszystkie identyfikatory mieszczą się w zakresie od 12100 do 12700.

Oj tam, zaraz po sąsiedzku jest małe lotnisko dla awionetek, co prawda powstawało mało legalnie ale jest i funkcjonuje. Zawsze się zastanawiałem, jakie trzeba mieć plecy by na linii lotniska wojskowego zrobić sobie prywatne :stuck_out_tongue:

1 polubienie

a moze ktos podac jakiegos linka do przekaznika dopuszkowego (zigbee) aby moc przerwac beznapieciowy obwod jak w tym z-wave:

w nim co podamy na wejscie COM otrzymamy na wyjsciu N01, N02.

Ja koło Siechnic i tam z działa łupią zawsze gdy nadchodzi burza :slight_smile: