Operating System 5.8 update na Proxmox

Hej mieliści jakiś problem z updatem Operating System 5.8 na Proxmoxie ?
HA 2020.12 normalnie mi się zrobił update a operation System niestety wysypał mi cały system i musiał przywrócić z backaup niestety nie pamiętam jakie były komunikaty. Obecnie mam 4.17.

Drugie pytanie mam takie co do dysku na proxmoxie wydzieliłem sobie 70gb na HA i pokazuje mi na poxmoxie że jest w pełni zajęte

natomiast w HA mam tylko 13% zajętości:

jak mogę z poziomu proxmoxa podejrzeć co się tam dzieje co tam tyle zajmuje ?

ja mam na proxmoxie i poszło bez problemu, wysypało ci się może przez problem z miejscem, luknij w pierwszej kolejności na plik bazy danych, jak jet za duży to usuń.

baza zajmuje tylko 300mb

Przechwytywanie

jeszcze takie coś znalazłem jak sprawdzić co zajmuje na tym local-lvm z tego co pamietam robiłem tam tylko obraz HA i nic więcej

Masz deconz? Zauważyłem, że czasami wywala jak masz go wpiętego podczas uaktualnienia.
Teraz wypinam usb w proxmox przed aktualizacją.

Nie mam deconz w sumie nic na usb nie mam tylko dysk twardy jeden.
nie rozumiem czemu pokazuje w proxmoxie że cały dysk jest zajęty jak w ha pokazuje zajętość tylko 13%

kolego, o ile dobrze patrzę, to to jest zajęte miejsce dysku na proxmoxie, a nie HA, a to oznacza że masz przepełniony dysk proxmoxa i bedziesz miał cuda w działaniu systemu, włącznie z wyłączeniem awaryjnym maszyn, zwolnij miejsce, chyba że się mylę.
max zajetego miejsca to 82-83 %

hmm jak to sprawdzić co tyle zajmuje ?

myślę, że odpowiedź da ci jak klikniesz na ostatni dysk local-lvm (m710) a następnie na zawartość, to wtedy zobaczysz, że na nim leżą dyski twoich maszyn wirtualnych i one zwyczajnie pochłaniają miejsce, a zdaje się, że z dyskiem to nie za bogado u twojego proxmoxa, opcja to przenieść te maszyny na pozostałe dyski, bo reszta to chyba z usb

no to tutaj widzę tylko partycję dysku 70GiB czyli HA a w HA pokazuje mi zajętość tylko 13%

nie, źle to rozumiesz, nie do końca jestem w tym biegłym ale ja tu widzę, że ten dysk masz w pełni zajęty, a tak nie powinno byc, być może chodzi o to, że miejsce zostało przydzielone, więc jest zajęte, a nie ważne, że HA jeszcze tego miejsca nie zapełnił. Nadrzędny system, czyli proxmox nie radzi sobie, jeżeli miejsce na dysku ma zajęte powyżej 80%

2 polubienia