Oświetlenie dojścia od bramki do domu

Jestem na etapie zmian na około domu i potrzebuje zrobić oświetlenie od bramki wejściowej do drzwi głównych.

Idzie się wzdłuż domu a na jego ścianie na wysokości kolan jak kończy się elewacja myślę by dać tam pasek LED (będzie on tak jak by pod elewacja, jak ktoś się schyłku to dopiero zauważy że tam idzie oświetlenie). Niestety nie miałem z ledami nigdy doświadczenia więc nie wiem czy na zew. się one sprawdzą. Co Ew do nich potrzebuję?

Automatyzacja ma być prosta: po zachodzie gdy czujnik ruchu przy bramce LUB przy drzwiach do domu wykryje ruch to ma zapalić się oświetlenie. W grę wchodzi Zigbee. Mam też w okolicy tego miejsca 230V.

Jak to sensownie ogarnąć?

Zasilacz, moduł sterujący i taśmę przeznaczoną do montażu na zewnątrz (klasa ochrony IP65 lub wyższa).

Jeśli chodzi o Zigbee to każdy liczący się producent ma odpowiedni sprzęt w ofercie, ja jednak sugeruję moduł Gledopto w wersji dobranej do kolorystyki taśm, które chcesz zastosować.

Skoro pytasz o takie podstawy, to sugeruję zasilacz 230V~ → 12V= (lub inny ?) i moduł umieścić jednak wewnątrz pomieszczenia, gdzie nie występuje podwyższona wilgotność nigdy, a na zewnątrz wypuścić tylko niskonapięciowe zasilanie taśm LED.

Dzięki za polecenie, wezmę go pod uwagę.

A co polecasz z czujek ruchu? Ogólnie widzę to tak, że jedna czujka jest na początku, a druga na końcu. W zależności czy ktoś będzie wchodził do domu lub wychodził to po wykryciu ruchu w odpowiednim miejscu będzie załączało się oświetlenie. A może jest jakiś inny lepszy/tańszy sposób?

Wchodzi do domu: w bramce wejściowej możesz zainstalować czujnik otwarcia, po uruchomieniu światło powinno się świecić tyle ile trzeba na pokonanie dystansu do drzwi głównych, przy drzwiach głównych czujnik ruchu, który zapala dodatkowe światło wejściowe.
Wychodzi z domu: przy drzwiach głównych czujnik ruchu zapala światło wejściowe i od razu pasek LED - proste ale nie konieczne smart rozwiązanie.