OWL micro+ CM180 + RfLink monitor energii

Witam serdecznie.
Mam taki licznik OWL180 3 fazowy. Założyłem sobie go dodatkowo aby mierzył mi moc jaką zużyję na grzałki wody. Posiadam RfLinka i mam kilka urządzeń które działają bez problemu.
W logach zgłasza mi się ten licznik

2023-03-11 11:20:46.140 DEBUG (MainThread) [rflink.protocol] received data: 2
2023-03-11 11:20:46.145 DEBUG (MainThread) [rflink.protocol] received data: 0;E1;OWL_CM180;ID=0044;W
2023-03-11 11:20:46.148 DEBUG (MainThread) [rflink.protocol] received data: ATT=0000;KWATT=00000026;
2023-03-11 11:20:46.153 DEBUG (MainThread) [rflink.protocol] received data: 
2023-03-11 11:20:46.154 DEBUG (MainThread) [rflink.protocol] got packet: 20;E1;OWL_CM180;ID=0044;WATT=0000;KWATT=00000026;
2023-03-11 11:20:46.154 DEBUG (MainThread) [rflink.protocol] decoded packet: {'node': 'gateway', 'protocol': 'owl_cm180', 'id': '0044', 'watt': 0, 'watt_unit': 'w', 'kilowatt': 38, 'kilowatt_unit': 'kW'}
2023-03-11 11:20:46.154 DEBUG (MainThread) [rflink.protocol] got event: {'id': 'owl_cm180_0044_watt', 'sensor': 'watt', 'value': 0, 'unit': 'w'}

Tylko nie wiem co mam wpisać w pliku configuration aby były dostępne encje.
Gdzieś znalazłem na necie ale to nie przechodzi przez test

utility_meter:
    daily_energy:
      source: owl_cm180_0044_watt
      cycle: daily
    monthly_energy:
      source: owl_cm180_0044_watt
      cycle: monthly  

Ktoś ma jakiś pomysł jak to ugryźć ??

Pozdrawiam serdecznie

Wystarczyło dodać w configuration

sensor:
  - platform: rflink
    automatic_add: true

utility_meter:
  energy:
    source: sensor.owl_cm180_0044_watt
    cycle: daily

Home Assistant sam wykrył i dodał encje.
Teraz trochę trzeba pokombinować z utility_meter.
Ale to dopiero jak będą odczyty. Grzałki załączają się przy pracującej fotowoltaice a na razie słońca nie zapowiadają ;-(
Pozdrawiam

Jeśli wpisujesz to w configuration.yaml w takiej postaci to wyrzuci błąd (wcięcia są nieodpowiednie i nazwa encji w source)

utility_meter:
  daily_energy:
    source: sensor.energy
    cycle: daily
  monthly_energy:
    source: sensor.energy

   itd.....

Nie mam bladego pojęcia o RfLink, ale aby skorzystać z utility_meter musisz mieć najpierw jakieś encje źródłowe.

Zajrzałem do dokumentacji HA o rflink i tam piszą tak:
https://www.home-assistant.io/integrations/rflink#adding-devices-automatically.

Oczywiście to nie oznacza, że to wystarczy (ale przyjąłem radośnie, że ten licznik jest oficjalnie wspierany przez integrację rflink), jeśli nie, to będziesz musiał samodzielnie obrobić otrzymane pakiety.
Jak widać przez sam sprzęt RfLink ten licznik jest wspierany (bo odbiera jakieś pakiety).

witam.
Dalej walczę z tym tematem.
Licznik działa. Jest encja która pokazuje chwilowe zużycie oraz encja która sumuje.
Chciałbym zrobić aby ta encja która sumuje resetowała się codziennie.
Poza tym nie mogę jej dodać w panelu energia do urządzeń aby monitorować zużycie. Brak statystyk. Wie ktoś jak to rozwiązać.
W configuration mam wpisane

utility_meter:
  energy:
    source: sensor.owl_cm180_0044_watt
    cycle: daily

Mam zrobioną Integrację - czujnik całkujący sumę Riemanna która włąsnie zlicza pobór prądu w Watach i przelicza na KWh. Ale to się sumuje codziennie. Jak to zrobić aby pokazywało ile zużyło codziennie.

Witam.
Podaję jak dodać poprawnie taki licznik do HA. Może komuś się przyda.

sensor:
  - platform: rflink
    automatic_add: false
    
  - platform: rflink
    devices:
      owl_cm180_0044_watt: 
        name: owl180
        sensor_type: watt
        unit_of_measurement: W    

I teraz jest git. Podaje w jednostkach W z dużej litery.
Bez problemu mogę zrobić licznik kWh i dodać go w panelu Energia.

Dzięki wielkie za podpowiedzi. Coraz bardziej podoba mi się ten Home Assistant :wink:
Pozdrawiam i Alleluja

1 polubienie