Panel Energia - wskazania produkcji PV

Tak właśnie robię. Reset całego HA i czekam. Podejrzewam że robię jakieś błędy przy wpisach ale yaml HA nie zgłasza błędów konfiguracyjnych

Walidator nie zgłasza błędów w tym pliku - to prawdopodobnie dlatego Dostosowanie usunięto z GUI.
Wklej “ładnie” (jako tekst i koniecznie stosując linijki z ``` przed i po wklejkach) kod swoich konfiguracji na forum - może ktoś znajdzie błędy.

PS i edytuj posty - wątki z nimi zostają i tak automatycznie podbite.

ok. Dzięki Bardzo.Tak zrobię

U mnie opcja total jest odczytywana co 5 min ( ale aktualizacja przez HA jest co godzine ).

Dzięki wszystkim za pomoc. Jakoś mam odczyt ze swego falownika nieszczęsnego. Lecz teraz jak wcześniej pisał Luki25 po restarcie HA wskazanie produkcji się podwaja i nie bardzo kumam jak skonfigurować tego pomocnika może luki25 będzie tak miły, znów pomoże i coś podeśle? Bo jak ktoś jest zielony i zaczyna przygodę to ciężko tak z marszu wszystko ogarnąć. Pozdrawiam wszystkich.

Witam, zastosowanie Shelly 3EM na rozlaczniku glownym da mozliwosc mierzenia wysylanej / pobieranej energii?

Tak pobraną i wysłaną energię czynną.

jak zaczniesz więcej wysyłać niż aktualnie pobierasz to będziesz mieć wartości na minus

U mnie dom dziennie tak 30 kWh zuzywa - w dni gdzie jest pranie / suszenie spokojnie 40 kWh… niby 10 z tego to pompa ciepla - zamel mew01 ja mierzy, 5,5 kWh home lab ale reszta to podejzewam moze byc uplyw na ktorej z faz - lekko liczac tak 7-10 kWh mniej powinno byc… takze minus mi nie grozi - co najwyzej chwilowe wysylanie do sieci nadprodukcji

Też mam zeversolr`a, ale wyciągam dane prosto z falownika. Jestem na etapie “walki” z panelem energia, mam moc chwilową i produkcję dzienną, może pomogą ci moje wpisy:

sensor:
  - platform: rest
    name: Fotovoltaika_moc
    unit_of_measurement: W
    resource: http://192.168.xxx.xxx/home.cgi
    value_template: "{{ value.split()[11].split()[0] }}"
    device_class: "power"
  - platform: rest
    name: Fotovoltaika_energia_dziś
    unit_of_measurement: kWh  
    resource: http://192.168.xxx.xxx/home.cgi
    value_template: "{{ value.split()[12].split()[0] }}"
    device_class: "energy"
  - platform: template
    sensors:    
      pv_dzien_ver2:
        unit_of_measurement: kWh  
        availability_template: >-
          {%- if not is_state("Fotovoltaika_energia_dziś", "unavailable") %}
            true
          {%- endif %}
        value_template: "{{ ((states('Fotovoltaika_energia_dziś') | float)) | round(2) }}"
homeassistant:
  customize:
    sensor.Fotovoltaika_energia_dziś:
      state_class: total_increasing
      last_reset: "{{ now().strftime('%Y-%m-%d 00:00:00+00:00') }}"
    sensor.pv_dzien_ver2:
      device_class: "energy"
      state_class: total_increasing

Ok dziękuje. Teraz przez pareę dni nie bedzie mnie w domu. Jak wróce to sie pobawie. Pozdrawiam

Witam mam encje zużycie gazu CO jest ona wyciągnięta z integracji z kotła gazowego Buderus ,ale jest żle zliczana ,zaniżone jest zużycie gazu o około 15%.Jak te %doliczyć .proszę o konkretny przykład

:thinking:
Utwórz nowy sensor “korekta” lub edytuj stary

 value_template: "{{  (states('sensor.daily_energy') | float) * (15/100) + (states('sensor.daily_energy') | float)  }}

Po aktualizacji HA zniknął pi panel ustawień Energia - jak go przywrócić ? Ręcznie mogę na niego wejść z linku który sobie wcześniej utworzyłem.

Żeby nie zakładać nowego tematu podepnę się ze szybkim pytaniem …

czy ktoś już ogarniał jak w Panelu Energia uwzględnić 80% produkcji PV przy obliczaniu kosztów?? czy jest to do zrobienia czy trzeba zrobić sobie np osobną kartę do obliczania kosztów energii rocznej z uwzględnieniem poborów oraz produkcji pomniejszonej o 20%?

ja to zrobiłem przez NodeReda i integracje Taurona, w panelu energia chyba się nie da

Czy mógłbyś podzielić się plikiem Node-Red?

proszę bardzo
g11 tauron.json (83,5 KB)

1 polubienie

Fajny flow, pytanie skąd sensor.tauron_zuzycie_total_rozliczenie oraz sensor.produkcja_total_rozliczenie ? Jak są stworzone w HA

Dzięki, zostaje dostosować to do taryfy G12W