Pełny odczyt sensorów z UPS

Witam wszystkich, od pewnego czasu zacząłem przygodę z Home Assistant. System postawiłem na starym PC z Proxmox. Obecnie jestem na etapie integracji UPS Eaton Ellipse Eco 1600. Zasilacz działa w HA ale mogę odczytać tylko niektóre parametry jak stan (zasilanie z sieci lub bateri), stan naładowania baterii, obciążenie (ta wartość wskazuje ciągle 0) oraz napięcie wyjściowe (tu z kolei ciągle jest 230V pomimo mierzonych wahań napięcia). Jednak na stronie informacyjnej NUT’a (Network UPS Tools - Ellipse ECO 1600) tych zmiennych jest więcej, dodatkowo w instrukcji integracji (Network UPS Tools (NUT) - Home Assistant) wyczytałem, że można użyć komendy “upscmd -l” w celu zobaczenia jakie dane i akcje można uzyskać z konkretnego modelu, problem jednak tkwi w tym, że nie wiem gdzie tą komendę wpisać. Pozdrawiam

upscmd -l wpiszujesz w shellu, czyli linii komend linuksa (w proxmoxie masz wirtualna konsole to wlanie tam). co do eatona, fajne upsy ale obrazili sie na NUT z 13 lat temu i do tego czasu support jest bo jest (tu sobie mozesz poczytac wiecej: Network UPS Tools - Acknowledgements).

Cześć, dzięki za odpowiedź. Przez ostatni tydzień nie byłem w domu wiec nie miałem jak tego sprawdzić. W Proxmoxie znalazłem dwie konsole, jedna jakby główna, a druga w zakładce z HA. Niestety wpisywanie ww. komendy nie przyniosło żadnych skutków, wyskoczyło tylko info, że komenda nieporawna czy coś w tym stylu.

Musisz to wpisac tutaj, czyli z lewego menu wybierasz hosta (bedzie mial pewnie domyslna nazwe PVE lub PROXMOX) nastepnie wskazujesz menu SHELL i w tym czarnym okienku powinines moc sie zalogowac (domyslnie user root i haslo jakie sobie ustawiles podczas instalacji proxmoxa), i po zalogowaniu powinienes zobaczyc cos w stylu:

root@proxmox:~# I TU WPSUJESZ KOMENDY

obrazek dla przykladu

1 polubienie

Cześć, po zalogowaniu się do Proxmox’a nie muszę już tego robić w shellu (tzn. próbowałem ale wyskakuje komunikat “command not found”) po wpisaniu tej komendy “upscmd -l UPS” wyskakuje :“command not found”. Próbowałem na różne sposoby bo pomyślałem, że spacja może zmiena tą komendę. Komenda “help” działa normalnie.

To nie jest żadna systemowa komenda, trzeba w systemie mieć zainstalowany NUT by zadziałało to polecenie (i to nie w kontenerze na oddzielnym systemie), abyś sobie nie schrzanił tego proxmoxa sugeruję zainstalować NUT na jakimś desktopowym linuxie i tam przetrenować co potrafi ten twój UPS.

A i jeszcze jedno - często ten sam UPS może pracować na kilku rożnych sterownikach oferując różny zestaw funkcji. To samo dotyczy różnych wersji firmware na takim samym (albo pozornie takim samym) sprzęcie. Czasem niektóre funkcje dają się konfigurować tylko z dedykowanego oprogramowania producenta, albo i wcale.

Tu masz przykład - w żaden sposób nie udało mi się zresetować daty akumulatora

Mam też jakieś stare Emersony z demobilu, ale dane które raportują są tak biedne, że nawet nie zawracałem sobie gitary próbami integracji.