Petla czasowa napełniania zbiornika z wodą

Cześć
Taki temat. Mam w domu zbiornik z wodą i napełnianie jest sterowane elektrozaworem. Potrzebuję go napełniać w określonych godzinach i tylko w określonych odstępach czasu. Zrobiłem automatyzacje, ale w historii to kiepsko wygląda. urządzenie działa przez sonoff basic, i jak miałem to zrobione przez ewelink to przedziały czasowe były idealne. A z nodereda, to czasem się nie wyłączy, czasem włączy samo dodatkowo itd. nie wiem z czego wynika taki bałagan. Czy to wina przeciążenia maliny (60% pamięci RAM jest zajęte) czy integracja z sonoff nie domaga, zauważyłem podobne niedomagania z oświetleniem (czasem czegoś nie wyłączy), czy może powinienem odpytać status wyłącznika zanim go włącze…



Pętla woda.json (3,6 KB)

@luki25 będę mógł na to popatrzeć w poniedziałek

@luki25 Może użyj nodu delay z opcją rate limit

Cześć ponownie, nie zrobiłem tego procesu za pomocą rate limit… trochę nie bardzo wiedziałem jak to zrobić, ale liczyłem że po postawieniu systemu na nowej maszynie problem zniknie i tu ciekawostka. Problem nie polega na tym że proces się nie wyłączył się po 5 minutach, tylko wg historii włączył się za w czasu a wyłączył po 5 minutach wg prawidłowego procesu, czyli wychodzi na to że jest to niemożliwe i może to świadczyć o błędnym zapisie w bazie danych…
Proces ma się załączać co 20minut i po 5 minutach wyłączać, na screenie widać że proces włączył się o 12:54 (powinien o 13:00) a wyłączył się prawidłowo o 13:05

po głębszej analizie wychodzi na to, że integracja Sonoff nie działa do końca prawidło, i urządzenia same czasami potrafią się włączyć… na innych przełącznikach, też to zaobserwowałem, szczególnie na oświetleniu domu…