Piec gazowy sterowanie

Mam pytanko do szanownych forumowiczów. Otóż przyszedł czas na podłączenie CO do HA. Nie chcę na zasadzie głowic grzejnikowych tylko na zasadzie czujnik temp. włacz wyłącz piec. Teraz mam zwykły sterownik pokojowy euroster i poprostu chcę sterować piecem z poziomu HA. Docelowo ma to wyglądać tak. Na ściance wisi tablecik 13cali który jest w drodze. Za nim ma być schowana skrzyneczka w ścianie w której ma znajdować się broadlink który steruje roletami i przekażniki sonoff (jeden do włączania/wyłączania ładowania tabletu // drugi do włączania/wyłączania pieca.) Tablet akurat będzie wisiał w miejscu gdzie jest dotychczasowy regulator temperatury przewodowy. Sterowanie piecem odbywa się na zasadzie zwierania beznapięciowego. I teraz mam jeden problem . Jaki zastosować czujnik temperatury. Myślę aby zastosować dwa sonoffy jeden przerobiony na beznapieciowy z aukcji np ten Sonoff Wi-Fi BRAMA FURTKA DRZWI beznapięciowy 8175805922 - Allegro.pl
Drugi dać też sonoff ale z czujnikiem temperatury i wilgotnosci TG16. I teraz tak . Ponieważ TG16 nie widziałem przerobionych na beznapieciowe to chcę TG16 użyć jako sterowanie ładowania tabletu a pomiary temperatury z TG16 użyć do sterowania pierwszym beznapieciowym. Pytanie czy to zadziałą ?. A może zbyt bardzo skomplikowałem i jest prosciejsze wyjscie ?

Cztery kanały bez napięciowy, czujniki temperatury dałbym osobno wifi, zifbee
moduł ma wejście programowania i cztery wejścia dla przycisków

sonoff-4ch-dc-5-32v-sterownik-wifi-beznapieciowy

Dobra a jakies czujki temperatury które polacałbyś ale raczej na wifi ze względu póki co na koszty bo nie mam bramki?

Zobacz tu: https://www.houseiq.pl/pl/c/Termostaty/302
https://www.houseiq.pl/pl/c/Temperatury-i-wilgotnosci/343
Na pewno coś znajdziesz

Dołączę się do tematu odnośnie sterowania piecem gazowym przez HA. Może komuś się przyda moje rozwiązanie. Przede wszystkim ja steruję u siebie piecem przez sieć zigbee. Na początek potrzebujemy czujnik temperatury zigbee. Najpierw zakupiłem czujnik TUYA taki okrągły z wyświetlaczem, niestety jego częstotliwość odświeżania temperatury jest tak mała, że nie da się go wykorzystać do sterowania ogrzewaniem. W miarę często odświeża natomiast czujnik Xiaomi Aqara, takie kwadratowe maleństwo bez wyświetlacza i ma dodatkowo w porównaniu z Tuyą czujnik ciśnienia atmosferycznego. Właśnie ten czujnik wykorzystuję do sterowania piecem. Jeżeli chodzi o włączanie i wyłączanie pieca wykorzystałem najprostszy przekaźnik SONOFF Basic i do niego podłączyłem przekaźnik elektromagnetyczny F&F. Nie udało mi się znaleźć beznapięciowego przekaźnika zigbee dlatego takie rozwiązanie. Prosto, tanio i wszystko działa. Mogę teraz cudować z różnymi automatyzacjami i co również ważne, czujnik jest na baterię i mogę go umieścić wszędzie. Poniżej wrzucam zdjęcie z HA jak często odświeża temperaturę czujnik Xiaomi i przekaźniki.

termometr

Zobacz Tuya Zigbee - przełącznik beznapięciowy Moes - HejDom.

Z jakiego oprogramowania sterujesz piecem? Da się ten czujnik wpiąć w bramkę zigbee sonoff?