Pierwsza automatyzacja - rolety

Witam.
Czy jakaś dobra dusza pomoże mi z moją pierwszą automatyzacją ?
Założenia : otwieranie i zamykanie rolety.
Otwieranie rolety : otwarcie na 50% , wyzwolenie ruchy na dwóch czujkach . Warunek - wyzwolenie na obu czujkach w czasie 3 minut ( jedna i druga czujka , w oknie czasowym dwóch minut muszą zarejestrować ruch ) . Akcja otwierania i zamykania musi wywołana być tylko raz dziennie .
Zamykanie rolety : zamkniecie całkowite , godzinę po zachodzie słońca.
Roleta - zwykła okienna łańcuszkowa + sterownik/napęd zigbee .

Jest to moja pierwsza automatyzacja . Mam już małe rozeznanie w temacie - ale tą pierwszą chciałbym zrobić pod skrzydłami bardziej obeznanej osoby…by nie narobić głupot i na początku się nie zrazić.

Michał weź jeszcze raz napisz z ładem i składem swój temat, bo w takiej formie nikt tu nie zgadnie o co ci chodzi .

  1. Zacznij od tego jaki to sterownik ?
  2. Namaluj jakiś schemat.
    3 . Czym maja być otwierane rolety ?

dodam jeszcze pkt.
4. wrzuć to co do tej pory zrobiłeś sam

Sterownik to ZigBee TUYA model AM43 ( to bardziej napęd a nie sterownik ) - i właśnie nim maja być otwierane i zamykane rolety.
Nie wiem jaki warunek odnośnie : wyzwolenie na obu czujkach ruchy musi nastąpić w czasie 3 minut ( jedna i druga czujka ruchy , w oknie czasowym trzech minut muszą zarejestrować ruch ) - dopiero wtedy chciałbym by została wywołana następna akcja podniesienia rolet.
Już tłumaczę dlaczego w ten sposób : mieszkanie dwupoziomowe. Sypialnia na górze . Roleta na dole. Roleta ma się podnieść tylko wtedy jak wykryje ruch w sypialny ( 1 czujka ruchy ) i schodząc po schodach ( druga czujka ruchu )
Oraz by te zdarzenie było wywołane raz dziennie , by uniknąć sytuacji kiedy domownik po południu pójdzie na drzemkę - i po południu ponownie wywoła ruch na obu czujkach ruchy - kiedy to np. rolety zostaną ręcznie przymknięte.

Edit:

Potrzebę połączyć działanie dwóch czujek ruchu - by wywołały następny proces ( dowolnie podpięty nod ) gdy na oby czujkach ruchu nastąpi wzbudzenie w czasie do 3 minut ( jedna i druga czujka ruchu , w oknie czasowym do trzech minut muszą zarejestrować ruch ) - dopiero wtedy chciałbym by została wywołany następny proces.

@Michał_11 zakładasz już drugi temat w którym pytasz o to samo.
Wklej tutaj co udało Ci się zrobić samemu, będzie prościej Ci pomóc.