Pierwsze uruchomienie Sonoff ZBDongle USB ZigBee 3.0 CC2652P ZigBee2MQTT

po kliknieciu na bład pokazuje sie okno z tym opisem : Logger: homeassistant.components.websocket_api.http.connection
Source: components/websocket_api/connection.py:96
Integration: Home Assistant WebSocket API (documentation, issues)
First occurred: 08:42:38 (4 occurrences)
Last logged: 08:45:56

[140080894983232] Received invalid command: zha/configuration

Czyli chodzi o ten dodatek?
224

odinstalowałem i co dalej?. Jak teraz dodac włacznik 4klapkowy 12scen?

Mam takie właczniki https://allegro.pl/oferta/pilot-przycisk-zigbee-tuya-smart-4-kanaly-12-scen-11722346213?snapshot=MjAyMi0wMy0wMlQxMDo0NTo1OS4yOTlaO2J1eWVyOzUwMzY1OWFhMzljNGRmMTNjYTM0MmEyZjI2OTAyZjg2OTI4NzNiNDMxZWQzYjI3ZWVmNjhjNjhiY2EyMDcwNTM%3D

i chce nimi sterowac oswietleniem , otwieraniem bramy , garazu itp.
Dodam jeszcze ze zainstalowałem ten dodatek w którym podałem scieżkę usb pod który mam wpietego dongla
225

ok dziekuje za wskazówki. Mam jeszcze jedno pytanie. Po restarcie HA pokazuje mi ten dodatek. Mam go zignorować
226
?

tak, dokładnie, ignoruj

zignorowałem i zniknął. Mozesz mi pomóc jak teraz lub gdzie szukać konfiguracji - ustawień dongla i gdzie szukać tego włacznika. Wchodze w tryb parowania( 4 diody migają ) po chwili gasna ale nie widze go w HA .

włącz sobie pokaż na pasku bocznym albo wejdź w interfejs użytkownika. Potem pozwól na dołączanie urządzeń i dopiero paruj je

Mam wszystko właczone i jest na pasku bocznym. Tylko jak dodac te urzadzenia? Jak klikam na zigbee2mgtt pokazuje sie pusta strona z napisem 502: bad gateway.

Mosquitto broker-a mam zainstalowanego


konfiguracje mam taka:

integrację MQTT mam :
301
skonfigurowana jest pod sterowniki supla.
“na potrzeby mqtt utworzyłeś nowego użytkownika?” tu nie wiem dokładnie czy chodzi o ten wpis?:

.

Przygodę z “inteligentnym domem” zacząłem od sterowników supli. Znajomy powiedział mi ze jest coś takiego jak HA wiec zainteresowałem sie tematem i oto jestem :). Jestem początkujący w temacie dla tego tak się motam bo jest to dla mnie nowe. Sama supla działa bezproblemowo w HA ale wiadomo ze w miarę jedzenia apetyt rośnie dla tego dołączam nowe “zabawki” do HA. Jedne dodaje sie klikając ale z innymi jak np ten włącznik o którym mowa od początku rozmowy sprawia mi nie lada problem. Mam nadzieje ze z Waszą pomocą uda mi sie go podłączyć pod HA.

Wykasowałem integracje MQTT i po restarcie pokazała sie. Kliknęłam na konfiguruj i mam wpisac dane tylko nie wiem jakie maja to być dane Pośrednik… Login… i hasło… Ktoś podpowie?

chyba dam sobie z tym spokój bo mimo postępowania zgodnie z opisem z podesłanym linku nie działa. Stworzyłem nowego użytkownika. Wpisuje dane do integracji MQTT, Pośrednik: core-mosquitto , port: 1883, nazwa użytkownika: mqtt , hasło: wpisuje te które wpisałem przy tworzeniu nowego użytkownika. Klikam zatwierdź i wyskakuje bład

wpisz w polu pośrednik “localhost” albo 127.0.0.1

po wpisaniu localhost lub 127.0.0.1 ten sam błąd. Zrobiłem reset serwera odłączając go z prądu. Po włączeniu HA broker sam sie skonfigurował i mogłem przejść na kolejna zakładkę RE-CONFIGURE MQTT.
Skonfigurowałem Zigbee2mqtt i po włączeniu pojawił sie kolejny problem

Jaki firmware jest na donglu?

Nie mam pojecia. Zamówiłem to na allegro. https://allegro.pl/oferta/sonoff-zbdongle-usb-zigbee-3-0-cc2652p-zigbee2mqtt-11611818046
Jak można to sprawdzić?
Taki mam config:

Według opisu wydaje się , że jest firmware zgodne z zigbee2mqtt (Koenk lub Egony). Być może masz zbyt “starą” wersję. Wrzuć najnowszy firmware. Na forum jest chyba post z info, a na Youtubie film jak to zrobić.

https://forum.arturhome.pl/tag/cc2652p

nazwa uzytkownika homeassistant i hasło pokazała sie jak zresetowałem serwer HA. Skopiowałem nazwe uzytkownika i hasło które wpisałem w konfiguracje w Zigbee2mqtt.
Robiłem wszystko zgodnie z tym filmem Konfiguracja Zigbee2MQTT w Home Assistant na przykładzie CC2531 - YouTube
Dodam ze jak zmieniłem z homeassistant na innego uzytownika wyskoczył komunikat ze nie można nawiązać połączenia.

robiłem według poradnika od Ciebie i nie działało wiec szukałem dalej i tu prawie zadziałało. Juz nie wiem co robić.