Pilot Awox 33952

Jak sparować pilot AwoX 33952 control via MQTT | Zigbee2MQTT z koordynatorem Zigbee?

Edit 2022-05-30
Aby sparować pilot Zigbee należy najpierw zainstalować na telefonie aplikację AwoX Smart CONTROL w celu dokonania aktualizacji oprogramowania pilota przez Bluetooth’a. W aplikacji w menu “Moje sterowniki” dodajemy pilota, przy okazji robi się automatyczna aktualizacja oprogramowania. Następnie należy zresetować pilot - trzeba jednocześnie nacisnąć przycisk ON ( I ) i przycisk okrągłego kolorowego kółeczka z strzałkami, dioda w pilocie zamruga 3 razy, dopiero wtedy można sparować pilot z koordynatorem sieci Zigbee - trzeba nacisnąć przycisk ON ( I ) i przytrzymać na 3 sekundy aż zamruga dioda. Pilot pojawi się na liście urządzeń w Z2M.

cdn …

Uhmm mam to samo. Wszystko aktualne ale widoczne jako żarówka.

Dobra wiem. Po odnalezieniu tego jako żarówka i nie usuwając tego wystarczy uruchomić ponownie z2mtt i poprawnie urzadzenie zostanie wczytane jako pilot.

Dzisiaj kupiłem ten pilot i niestety nie jest rozpoznawany przez Zigbee2MQTT.
Aktualizacja zrobiona, kilkukrotne dodawanie nie zmienia sytuacji - producent niewspierany.
Jakieś rady?

EDIT:
Zmieniła się prezentacja pilota w Z2M. Kolejna wersja ma rozwiązać problem. Tymczasowe rozwiązanie jest tutaj
Niestety u mnie nie zadziałało.

A gdzie to wyczytałeś, że się zmieniła?
Produkt jest wspierany

I dziala bardzo dobrze u mnie i już spory czas. Na dzień dzisiejszy mam zigbee 1.30.2-1.
Myśle, że coś robisz źle albo jest to wina koordynatora. Niestety moja wiedza na temat koordynatorów jest delikatnie mowiac kiepska. Ja używam conbee II.
EDIT:
Nie dodawaj kulkukrotnie tylko raz i uruchom ponownie maszynę a przynajmniej z2mtt. Powinien zostać rozpoznany poprawnie. Przynajmniej u mnie tak było.

Dokładniej - był wspierany.
Pewnie kolejna aktualizacja firmware zmieniła prezentację pilota, a Ty od czasu rejestracji nie aktualizowałeś firmware.

Informacja o tym jest w linku, który zamieściłem z rozwiązaniem - z pierwszej ręki od autora Zigbee2MQTT :slight_smile:

W takim razie na szczęście nie aktualizowalem nic więcej poza pierwszym razem czyli około rok temu. Wszytko działa bardzo dobrze więc nie przyszło mi do głowy aby sprawdzić czy jest jakaś aktualizacja. Pozostaje Ci w takim razie czekać.