Pilot Elero Tempotel 2

Witam,

Posiadam pilota jak w tytule, do kontroli rolet zewnętrznych w domu.

Chciałbym przenieść to do Home assistant. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w temacie?

Może jakaś dokumentacja? Szkoda mi czasu na szukanie w internetach co to jest.

1 polubienie

Dokładnie jak @macek , mnie również zniechęca tak postawiony temat. Witamy na forum @gacekk i prosimy o rzetelne przykładanie się do zakładania tematów. Jeśli liczysz na to, że ktoś ma dokładnie ten sam sprzęt i podzieli się doświadczeniem, to możesz być niemiło zaskoczony. Z doświadczenia wiem, że takie osoby rzadko rozpisują się jeśli już coś działa. Ja zauważam kilka grup użytkowników forum. Takie osoby jak Ty, które liczą na szybką pomoc mając nadzieję, że ktoś to już zrobił i odpisze jeśli kiedyś tu zajrzy. Na stałych bywalców lubiących rozgryzać zawiłości i dzielić się ogólną wiedzą techniczną z innymi. Wbrew pozorom, na tym forum jest sporo takich osób. Ale one muszą mieć informacje wstępne, dające kontekst i obraz jakie informacje autor już pozyskał, co już zrobił, z czym ma problem. Ostatnią grupą są osoby dzielące się swoimi inspiracjami i tworzące rodzaj tematów, które najbardziej lubię i nazywam “chwaliposty”.

OK. Pilot działa na częstotliwości 868Mhz, komunikuje się z centralką która steruje roletami. Z tego co próbowałem, rozwiązanie z repo: record-and-replay-RF-remote/docs/record-RF-signal-screenshots.md at master · defcon24bit/record-and-replay-RF-remote · GitHub
nie działa. Zamówiłem jeszcze innego dongla USB, żeby sprawdzić czy będzie możliwość sczytania sygnału wysyłanego przez wspomnianego pilota w SDRSharp.

Chcę sczytać sygnał wysyłany przez pilota, aby móc go odtwarzać za pomocą urządzenia podłączonego do Home assistant. W tym ostatnim kroku, rozwiązanie z wyżej wspomnianego repo powinno działać.

Zanim zaczne studiowanie tego rozwiązania z repo…
Skąd masz pewność, że to rozwiązanie powinno działać? Moim zdaniem jest mało prawdopodobne, że sygnał z tego pilota nie jest nadawany z dynamicznym kodowaniem. A to dlatego, że takich rozwiązań dla rolet itp zwyczajnie się nie stosuje na stałym kodowaniu, ze względów bezpieczeństwa.

Wstępna nota:

Chodziło mi o to, że jeśli zadziała część czytania sygnału to z częścią wysyłania też zadziała. A nie ogólnie że rozwiązanie zadziała w tym przypadku. Sprawdzam wszystkie dostępne rozwiązania które udało mi się odnaleźć.

A nie szukałeś informacji na temat integracji z Nice, bo zdaje się, że robili te sterowania pod nich. Może informacje w temacie ich centrali da się gdzieś uzyskać, w kontekście integracji z innymi systemami. Na Twoim miejscu, zadzwonił bym do producenta tego sprzętu i wprost wypytał dział techniczny o interesujące mnie tematy.

EDIT:

Pierwszy wynik w Google:

Jest jeszcze obsluga w ESPHome. Wymaga Esp32 i cc1101

O tym piszesz?

Tak, zapamiętałem bo ostatnio badałem do czego jeszcze można zastosować CC1101.
Mam trochę sprzętu na 868Mhz i chciałem zrobić jakąś wspólną bramkę.
Z pilotami z klasy “kontrola dostępu” jest ten problem, że są na zmiennym kodzie.
Słabo widzę cały projekt i prędzej pogrzebałbym coś w samej rolecie i dołożył jakieś sterowanie obok pilota.

1 polubienie