Pilot przycisk tuya 16 scen

co jest bardziej uniwersalne - praktyczniejsze ? Czy po zakupie tego urządzenia nie bedzie juz problemu z parowaniem sterowników pod włącznik?

Źle zadajesz pytanie.
Najpierw co chcesz zrobić a potem czym.
Nie stwierdzę czy kostka Aqara jest w czymś lepsza lub gorsza od tego co byś chciał.
To kwestia gustu , możliwości.
Ja kostki używam bo mam ją przy łóżku - tyle że najpierw poczytałem co ona może.
Nie kupuj na hurra lub że dana rzecz ma milion fjueczerów a skorzystasz tylko z ułamka możliwości.

Mm ten włacznik co w pierwszej wiadomości. Chce ten włacznik zamocowac w pomieszczeniu i sparowac ze sterownikami sonoff gdzie mam wgrana suple. Sterowniki sonoff sterują mi oświetleniem , bramami garażowymi , brama wjazdowa itp. Z telefonu , tabletu wszystko ładnie działa. Chce teraz wkorzystać ten wącznik czteroklapkowy aby sterować oswieteniem itp. Włacznik mam sparowany z aplikacja Tuya w telefonie. W HA jest włacznik widoczny ale nie posiada encji. Nie moge nic z nim zrobić po za urządzeniami w tuya. Szukam opisu co i jak zrobić aby ten włacznik zadziałał w HA z innymi sterownikami a nie tylko Tuya. Jeżeli potrafisz mi pomóc to napisz co mam dokupić (kostka mnie nie interesuje chyba ze bedzie konieczna) i co jak ustawić. z góry dziękuję.

Wiele osób Ci już odpowiadało i wszystkie potrzebne informacje masz już zawarte powyżej.
Żeby w pełni wykorzystać z poziomu HA możliwości posiadanego przez Ciebie pilota, potrzebujesz uniwersalnej bramki ZigBee, która będzie obsługiwana bezpośrednio z HA i pozwoli Ci na obsługę urządzeń Tuya z pominięciem ich chmury. Wtedy będziesz mógł robić za pomocą posiadanego pilota co Ci się tylko zamarzy. Sam takiego używam.
Wszystkie niezbędne informacje zostały już przekazane.
A, i jeszcze jedno. Zapomnij w ogóle o kostce, przynajmniej w kontekście Twojego problemu, którą ktoś tylko niepotrzebnie namieszał Ci w głowie

Dałem tylko przykład bo oryginalnie kostka jest z ekosytemu Aqara więc rozwiązanie chmurowe zaś HA powoduje że mam ją lokalnie - czyli to co tu zostało poruszone.

Posiadam taka bramkę Bramka centralka Tuya ZigBee 3.0 LAN SmartLife i mam ja sparowana z aplikacja Tuya. Czy ta bramka jest ok czy musze kupic inna a tą co mam zutylizować?

A czytasz co Ci napisaliśmy ? Masz bramke dedykowaną do Tuyi a nie uniwersalną ( którą nazywa się tu donglem ). Abyś miał lokalnie musisz kupić rzeczowy dongiel/stick.

ok teraz rozumiem. bramke która posiadam leci do kosza a w to miejsce kupuje https://allegro.pl/oferta/sonoff-zbdongle-usb-zigbee-3-0-cc2652p-zigbee2mqtt-11611818046
paruje i będzie działać?

Bramke zawsze możesz zatrzymać lub próbować zmienić jej soft jak się da oczywiście.
Po zakupie dongla uruchamiasz w HA Zigbee ( ZHA lub Z2M ) , dodajesz urządzenia i jak sie poprawnie sparują wtedy możesz zacząć zabawe.

1 polubienie

Wielkie dzięki. Zamawiam dongla i czekam za przesyłką. Jak dojdzie dam znac i w razie pomocy bedę pisał.
Otrzymałem sonoff zigbee 3.0 usb i teraz mam pytanie. Czy musze go podłaczyc w USB w serwerze HA? Serwer mam umiejscowiony za biurkiem i czy w takim przypadku nie bedzie problemu z zasiegiem? chyba ze jest inne rozwiązanie.