Pilot przycisk tuya 16 scen

Posiadam taki o to przycisk https://allegro.pl/oferta/pilot-przycisk-zigbee-tuya-smart-4-kanaly-12-scen-11722346213?snapshot=MjAyMi0wMy0wMlQxMDo0NTo1OS4yOTlaO2J1eWVyOzUwMzY1OWFhMzljNGRmMTNjYTM0MmEyZjI2OTAyZjg2OTI4NzNiNDMxZWQzYjI3ZWVmNjhjNjhiY2EyMDcwNTM%3D. Sparowałem go z aplikacja tuya w telefonie. Jest widoczny jako urzadzenie w HA w zakładce tuya. Proszę o pomoc jak dodać sterowanie światłem i urządzeniami bo nie mogę znaleźć jak to zrobić.

Sprawdź jakie przyjmują stany poszczególne przyciski.

stany - ale gdzie to sprawdzić?

W nodzie debug. Podpinasz do niego np. node events state klikasz w przycisk i masz jaki stan przyjmuje.

czyli musze włacznik skonfigurować w node. ok juz sprawdzam

moge Cie prosic o jakis opis jak to sie robi od poczatku bo nie wiem co mam robic. W nodzie mam debug ale nie wiem co z nim mam zrobic i mam tez events i tz nie wiem co mam z tym zrobic. Przycisk w zakladce tuya jest widoczny jako urządzenie i nie ma encji.

@artur omawia w/w nody w jednej ze Swoich lekcji

1 polubienie

Wszystko juz jasne co do sprawdzenia stanu przycisku ale przycisk nie posiada encji . Przycisk jest widoczny jako urządzenie ale brak encji.

Wstawiasz node “events: all” i naciskasz przycisk. Przy odrobinie szczęścia zobaczysz w nodzie debug reakcję. Ogranicz w nodzie “events: all” w polu Event Type zakres pokazywanych eventów zgodnie z tym co widzisz w nodzie debug. Teraz jak naciśniesz przycisk to zobaczysz tylko payloady ze swojego urządzenia.

Używasz w Home Assistancie sieci Zigbee? Bo jeżeli tak, to pilot, który posiadasz integruje się bezpośrednio z HA np. poprzez Z2M, zarówno w wersji TS0044 jak i nowszej TS004F.

dzieki za pomoc ale nie dziala.

włacznik widac w HA w zakładce TUYA jako urzadzenie.

Ja mam Aqara Opple (6 klawiszy) przez Z2M

Pamiętam, że aby móc dodać automatyzacji przez panel musiałem najpierw inicjować klikając w klawisze.
Innymi słowami:

Kartę “Utwórz automatyzację” miałem pustą, dopiero po kliknięci na klawisz np. 1 pojawiła się opcja w “Gdy” klawisz jeden zostanie wciśnięty…
Jak kliknąłem dwa razy 1, pojawiła się opcja w “Gdy” klawisz jeden podwójne wciśniecie…

Dzieki za wskazówki ale u mnie to nie działa. Juz nie mam pomysłów jak to uruchomić. Jak sie nie uda to poleci do kosza.

Jak będziesz wyrzucał, to daj znać gdzie jest ten kubeł :stuck_out_tongue_winking_eye:

Dlaczego nie użyjesz uniwersalnej bramki/koordynatora z którymi ten przycisk działa bez problemów.
Przy okazji pozbędziesz się problemów “chmurowych”.

Posiadam taka bramke https://allegro.pl/oferta/bramka-centralka-tuya-zigbee-3-0-lan-smart-life-11544179239 . Jest widoczna w aplikacji tuya na telefonie i włacznik jest z nią sparowany i widoczny ale wchodząc z HA w zakładke tuya włacznik jest widoczny jako urzadzenie. Nie moge przypisac sterowanie sterownikami supla na których mam oświetlenie , otwieranie garazu , bramy itp.

Nie pisałem o takiej bramce tylko o uniwersalnym koordynatorze, poniżej masz kilka do wyboru:

czyli jedyna opcja aby ten przyciska działał to musze go przeprogramować z tuya na zigbee ?

Tak działa HA , żegnasz rozwiązania chmurowe i związane z tym ograniczenia.
Kup dongla do Zigbee - wtedy będzie to działało jak ty chcesz a nie jak chce producent.

Tak widzi przykładowo kostkę Aqara HA przez Zigbee :

A tego właśnie potrzebujesz aby zaprogramować to co posiadasz.

mozesz podac linka do tego urzadzenia? z góry dziekuje.

Do dongla czy do kostkI ?
Dongiel przykładowowo :
Cc2652P

Kostka Aqara :
Kostka