Pilot scen WIFI

Poszukuję pilota scen, który będzie można za pośrednictwem WIFI zintegrować z HA.
Ilość scen do obsługi to minimum 4.
Zasilanie może być bateryjne lub 230V.
Nie chciałbym dodatkowo dokupować bramki Zigbee, bo jedynie ten pilot byłby mi potrzebny w garażu.
Garaż wolnostojący, mam tam WiFi i fajnie by było móc takim pilotem ustawiać 3 różne ustawienia ładowania samochodu. Teraz klikam każdorazowo w telefonie po połączeniu z lokalnym WiFi.
Zastanawiałem się czy można by użyć do tego sterowania włącznika światła

bez podłączania żadnych urządzeń na wyjściu tego włącznika.

albo
https://www.shelly.cloud/en-pl/products/product-overview/splusi4x1
Do tego przyciski:
Shelly WS2, 4-przyciskowy przełącznik, bezramkowy, biały (SHELLY-WS4-W)
albo
wylącznik potrójny podtynkowy, zwierny (monostabilny) Kontakt Simon biały DP31.01/11

Przykład automatyzacji Shelly PLUS i4 Wall Switch Example Automation - Share your Projects! - Home Assistant Community

Można także wgrać Tasmotę albo ESPHome i mamy nieograniczone możliwości :slight_smile:.

:thinking:
:beer: Powinno działać
:information_source: Musisz utworzyć automatykę która po kliknięciu (aktywacji sceny) np. po sekundzie przełączy przełącznik w pozycje OFF
/
Tak wygląda wirtualny przełącznik Tuya w HA przez Tuya


Wydaje mi się, że z realnym będzie podobnie.
:information_source:Są 3 integracje Tuya: Tuya (oficjalna), LocalTuya i TuyaLocal

Czyli do obecnej automatyzacji, którą mam, tylko dodać po uruchomieniu scen wyłączenie tego włącznika.

Czyli zasadnicze pytanie teraz czy ten przycisk będzie działał w Tuya albo local Tuya.
Może ktoś ma wiedzę?

Shelly? w Tyua?
Nie.

PS Co nie znaczy, że na bazie HA nie da się tego zintegrować (ale nie będzie to tak banalnie proste jak marzysz).

Pytałem o ten z pierwszego posta - Tuya WIFI. A jeżeli chodzi o integrację w HA to mam Tuya i localTuya.

Rozwiązanie z Shelly to inne rozwiązanie warte rozważenia.

Jeśli ktoś nie posiada dokładnie takiego, to nie odpowie.
Sprzęt na technologii Tuya słynie z braku dokumentacji, więc najlepsze co możesz zrobić ze swojej strony, to kupić i sprawdzić czy eksponuje stan przycisków (zamiast tego można wykorzystać stan przekaźników który raczej będzie dostępny).

Jeśli w oficjalnej integracji nie będzie chciał działać, to sprawdzisz w nieoficjalnej, zwykle autor i współautorzy tych nieoficjalnych rozwiązań wkładają w projekt znacznie więcej wysiłku niż chińskie korpo.

Ok. Zamówiłem. Jak będzie to poinformuje co się uda zrobić. Ewentualnie będę prosił o pomoc.

EDIT:

Wczoraj odebrałem przesyłkę.

Po dodaniu urządzenia do aplikacji Tuya w telefonie, w HA pojawiło się nowe urządzenie.
Ma dostępne 4 switche.

Dla mnie to jest dokładnie to co potrzebowałem.
Sterowanie za pomocą fizycznego włącznika lub w HA, ewentualnie w aplikacji Tuya.

Sprawdzę jeszcze czy działa w local Tuya. Ale to jak będzie już zamontowany.

1 polubienie