Plan domu floor plan

Witam
Jak zrobić, uruchomić plan domu tak by móc umieścić na nim elementy

Np. używając karty picture-elements

pierwszy przykład w demo wykorzystuje taką metodę - można dowolnie grzebać (w tym “edytować”) w tych przykładowych demach prawie jakby to była rzeczywista instalacja:

super dzięki za pomoc

Jeszcze jeden użyteczny hint:prawdopodobnie najlepiej ogarnąć to jedną kartą, a widok przełączyć w tryb panelu.

rzut domu z góry już mam w autocad teraz muszę nanieść jeszcze elementy

NIe zapomnij podzielić się efektem i może instrukcją dla innych :wink:

Nie wiem jakie są możliwości eksportu, ale
1. prawdopodobnie optymalnie byłoby użyć grafiki svg (bo się idealnie skaluje), ewentualnie png w sensownej rozdzielczości (nie za małej, żeby nie było pikselozy i nie za dużej by nie zajmowała zbędnych zasobów).

2, Przypuszczalnie fajnie by wyszło gdyby użyć przezroczystości poza obrysem ścian (dlatego jako bitmapę sugeruję png), to umożliwi jako taką integrację z tematami wizualnymi.

PS plik z podkładem (czyli naszym planem) można w sumie obrobić post factum (szczególnie mając wektorowy oryginał) więc w dalszej perspektywie można przygotować np. inną wersję kolorystyczną pod ciemny temat.
Ten przykładowy który wrzuciłeś do pierwszego posta ma dość istotna wadę - “ogony” nie są równo przycięte i plan nie wyświetla się w centrum ekranu - na to trzeba zwrócić uwagę na początku, bo późniejsza zmiana czegoś takiego to straszna rzeźba, druga kwestia jest taka - raczej warto darować sobie wszelkie napisy na samym podkładzie - im prostszy plan pod spodem tym będzie z nim łatwiej.