Po aktualizacji Core do wersji 2021.12.3 przestał działać mechanizm TTS

Witam,
zrobiłem dziś aktualizację core do wersji 2021.12.3 i przestał mi działać syntezator mowy reverso_tts. Zauważyłem też, że na kartach mini media playera przestały działać przyciski włącznika i pauzy. Do odtwarzania używam głośnika Google Home. Czy ktoś ma podobnie?
pozdrawiam

Mój google tts działa, lecz karta media-control jest martwa
@Zhan.pl Pewnie coś skopali, więc trzeba cierpliwie poczekać na poprawki .
Jeżeli chodzi o Gmini to karty do obsługi u mnie nie działają. Głośniki Amazon działają prawidłowo

Dziwna sprawa, u mnie reverso zaczęło działać po tym jak na chwilę wróciłem do google tts i z powrotem na reverso się przełączyłem. Niemniej zauważyłem jeszcze jeden problem. Przestała mi działać automatyzacja w HA do budzenia głośnika Google Home. Jest to prosta automatyzacja wysyłająca co 2 minuty do głośnika plik mp3 z jednosekundową ciszą. Po aktualizacji core automatyzacja trigeruje się w losowych jak dla mnie odstępach czasu, czasem 4, czasem 6 minut. Po powrocie do core 2021.12.1 automatyzacja zaczyna działać tak jak powinna czyli trigrtuje się regularnie co 2 minuty.

@Zhan.pl Czy te “budzenie głośnika” jest zrobione w celu wywalenia tego dzwięku przed komunikatem po dłuższej przerwie?
A co się dzieje jeśli akurat leci komunikat a w tym czasie poleci mp3?

Tak, właśnie po to jest ta automatyzacja. Działa ona tak, że na początku sprawdza status głośnika, jeśli coś jest odtwarzane czyli status jest inny niż “idle” lub “off” to automatyzacja się nie wykonuje.

u mnie co prawda reverso tts działa, aczkolwiek zauważyłem problemy z działaniem głośnika google, jak włączę radio, to z pozycji nodereda nie da się zatrzymać odtwarzania radia, media player stop nie działa, no i czasem niektóre komunikaty nie idą w całości, tylko pierwsze słowo i tyle, ale to rzadko

@luki25 a ja myślałem, że to ja mam błąd - u mnie też ale tylko na grupie głośników potrafi na 1 powiedzizeć wszystko a na reszcie końcówke zdania. Ciekawe o co chodzi.
@Zhan.pl Czy jak puszczasz ten pusty plik mp3 to na wszystkie głośniki? co ile trzeba go puścić?

Miałem przez jakiś czas taką sytuację na jednym głośniku. Nawet polecenie głosowe, wydawane asystentowi nie działało. Oczywiście w momencie gdy to był dźwięk serwowany z HA jako np. radio. Musiałem dawać głosowo komunikat by zaczął odtwarzać muzykę (mam spięte YT premium) i zaraz potem stop. Jakiś tydzień temu to samo wróciło do normy. Możliwe, że jakaś seria aktualizacji samego głośnika ma problem?

Aktualnie puszczam ten plik tylko na jeden głośnik bo tylko jednego używam na tyle często, że ten dźwięk włączania jest irytujący. Puszczam go co dwie minuty. Co ciekawe wybudzony głośnik pobiera tyle samo prądu co uśpiony czyli w okolicy 3W.

1 polubienie