Po aktualizacji do nowej wersji nie ma możliwości zmiany motywu

Witam.

Jeśli mogę prosić o poradę jak krok po kroku (wersja dla początkującego) przywrócić możliwość ponownego włączenia motywów. Po ostatniej aktualizacji sa tylko jasny - ciemny.

Dziękuję.

Zacznij od wyczyszczenia cache przeglądarki, na obrazku instrukcja dla firefox.

Dzięki. Niestety nic to nie zmieniło.
Na aplikacji mobilnej mam ten sam problem.

Screenshot 2022-02-11 at 15-19-29 Profil – Home Assistant

Nie możesz zmienić, bo nie masz żadnych zainstalowanych motywów, jesli szlag je trafił podczas update, to zainstaluj ponownie.
motywy_2022-02-11_15-27

PS nie skasowałeś sobie np. tego z configuration.yaml?

default_config:
frontend:
  themes: !include_dir_merge_named themes

to powyżej dotyczy sytuacji, gdy trzymasz motywy w \config\themes

1 polubienie

No właśnie cały problem w tym, że nic tam nie grzebałem.
Motywy była zainstalowane. Łącznie z iOS Themes - Dark Mode and Light Mode z HACS z którego korzystałem.

Jeśli mogę zapytać jak można wyedytować plik configuration.yaml, który wspominasz?

Skoro pytasz to zgaduję, że go nie edytowałeś (ale w takim razie czemu działały motywy?).

Metod są tysiące, najprościej chyba z użyciem dodatku File editor, ale może też być Studio Code Server (jeśli masz HA na w miarę wypasionym sprzęcie, bo jest wybitnie zasobożerny, a kiedyś nazywał się Visual Studio Code = VSC), można przez sambę z dowolnego komputera w sieci (to może być pułapka, bo trzeba zachować linuksowe znaki końca linii, w windows zalecam używać notepad++) , a można też po prostu w terminalu używając nano, a jeśli jesteś linuxowym hardkorowcem to jest i vi.

Na tym etapie cała zawartość
Rozumie, że coś trzeba dopisać ?
Możesz coś podpowiedzieć ? Wszystko stoi na RP4

Screenshot 2022-02-11 at 16-29-19 File editor – Home Assistant

ok wpisanie tak jak pisałeś poniższej linii pomogło.

frontend:
  themes: !include_dir_merge_named themes

dzięki wielkie :slight_smile:

Możesz jeszcze podpowiedzieć gdzie można się doedukować jeśli chodzi o pliki konfiguracyjne i ich zawartość? Co usystematyzowanego najlepiej.

Nie wiem, ja po prostu czytam dokumentację…

Czasem są podpowiedzi w samym HA jak np. to
motyw-link2022-02-11_17-16
gdzie link prowadzi do
https://www.home-assistant.io/integrations/frontend/#defining-themes

oraz bloga, by być na bieżąco ze zmianami

Dzięki i pozdrawiam.