Podłączenie BP1658CJ led driver do esp32

Witam. Po przypadkowym uszkodzeniu podczas flashowania układu bk7231T z żarówki Ldvance b40 E14 postanowiłem odtworzyć ją z wykorzystaniem płytki esp32-s3-zero. Płytka z ledami ma 6 pinowe gniazdo. Chciałem wykorzystać wtyczkę, lecz nie jest jasne dla mnie jak ją podłączyć. Z 6 pinów podłączonych jest 5.


SCL i SDA to wiadomo gdzie do ESP. Gnd-masa też. Pozostaje Vout i Vbus. Czy muszę podłączyć dwa czy wystarczy jeden bo to zapewne zasilanie. I czy mogę zasili. Bezpośrednio z ESP zasilanego z USB?

Vout to wyjście napięciowe.
Vbus to chyba szyna komunikacji.

Nie czytałem datasheeta (a chyba warto), ale obstawiam różne napięcia zasilania sterownika PWM i samych LEDów.

Miałem zamiar użyć wtyczki wraz z układem zasilania ale on też oberwał. Więc finalnie jak zrobić, żeby działalo?


Mówię o tym

ponieważ brak datasheeta, to podaję taki od samego układu wykonawczego - końcówki mocy też OD max. 40V

jak widać LEDY mogą mieć inne napięcie zasilania od samego sterownika.

Więc musisz prześledzić przebieg ścieżek na płytce np. z użyciem mutimetru

Nie wiem ile Watów ma ta żarówka fabrycznie, ale policz sobie czy USB by mogło wystarczyć (przy założeniu, że LEDy mają tak niskie napięcie zasilania, a moim zdaniem nie mają - tu też spójrz na schemat referencyjny).

Żarówka 4,9V. A może podłączył bym 12v do hw-688 i zrobię 5V, do płytki prototypowej. Tam podłącze ledy do 5V , i dwa piny z esp32, na którego wgram program. I zobaczę. Ma to wgl. sens?

Nie zdążyłem napisać wszystkiego, zajrzyj w górę jeszcze raz, jakim cudem żarówka 4.9V, to po ile diod jest w szeregu?

Sprawdź to, a potem pogadamy - jeśli pisałeś o Watach - W pisząc Wolty - V, ale przy tak niskiej mocy nie da się niestety zgadnąć czy się da wykorzystać USB czy nie (ja nadal stawiam, że nie, ale nie mam dowodu, że są tam minimum po 3 LEDy w szeregu)

Racja, miały być W. L 1-8 (8x), H 8x no i LED 1, Led2 i LED 3. W schemacie widziałem 3 kanały więc to chyba to. Razem 19, LED. Zasilanie może być zewnętrzne. I tak nie będzie widać, potem może do ESP podłącze jeszcze podświetlenie szklanych półek ale najpierw to ruszę.


Fajnie że wrzuciłeś jakieś zdjęcia, ale są one całkowicie bezużyteczne, nawet dla hardkora który by próbował zgadywać po notach katalogowych - nie widać żadnych oznaczeń, zdjęcia muszą być dużo lepsze do takiej zabawy.

A druga sprawa jest taka - to Ty masz to w ręce, więc zrysuj schematy obu płytek wraz z oznaczeniami elementów, bo bez tego i tak wiadomo, że jest tam jakiś zasilacz, ale raczej trudno zgadnąć ile ma napięć wyjściowych. (ale po ilości cewek i kondensatorów stawiam na 2 różne napięcia wyjściowe)