Uruchomienie Sonoff Dongle-E (EFR32MG21) na Proxmox

Bywa różnie

w wirtualizacji podłączenie sprzętu (jakiegokolwiek, ale USB stanowi dodatkowe wyzwanie przy mapowaniu) do maszyny fizycznej nie jest równoznaczne z dostępem VM do tego sprzętu, ale skoro zdecydowałeś się na proxmox to chyba o tym wiesz…


hmm
trochę mam wrażenie, że jednak nie rozumiesz jak to działa, trochę spłycając temat jest to mniej więcej tak:

  1. aby HA zobaczył jakiś sprzęt, musi go widzieć system operacyjny, w którym pracuje HA

    1a. zakładam, że tym systemem jest HAOS-ova (bo w sumie to nie pokazałeś jaką masz instalację, a instalować HA można na 4 główne sposoby, dziesiątkami różnych metod na bazie różnych systemów operacyjnych, w tym na wiele totalnie różnych sposobów nawet jeśli systemem operacyjnym hosta jest proxmox…), edit - założenie jest raczej trafne, bo znalazłem inny twój wątek dotyczący problemu przy… instalacji, tam też nie było do końca jasno, bo najpierw pisałeś o kontenerze, ale wyszło na to, że jednak chodzi o VM

  2. aby HAOS-ova zainstalowany na maszynie wirtualnej widział jakiś sprzęt, to ta maszyna (VM) musi dostać ten sprzęt do wyłącznego użytku “w prezencie” od hypervisora

  3. tym hypervisorem jest w tym przypadku proxmox, więc to w nim musisz udostępnić dany sprzęt przez niego zarządzanej konkretnej maszynie wirtualnej - a konkretnie tej maszynie w której jest uruchomiony system operacyjny z punktu 2. ponadto koordynator Zigbee udający urządzenie portu szeregowego nie podlega współdzieleniu, więc może być przyporządkowany tylko do jednej VM; dodatkowo HA nic do tego nie ma, bo hypervisor to w jego wszechświecie taki odpowiednik boga - nikt go nie widział, ale rządzi wszystkim najważniejszym


Minimum konstruktywnej krytyki (uwzględniam to, że jesteś nowy na forum i mało doświadczony z HA)

Z działem HA w którym obecnie jest wątek nie będę dyskutował - to często trudne na etapie precyzowania problemu, by go umieścić tam, gdzie najlepiej pasuje - może dalsza dyskusja pokaże czy i gdzie go przenieść…

ALE czy uważasz, że tytuł wątku

Podłączenie i konfiguracja dongla - pytanie

cokolwiek mówi o tym, czego dotyczy wątek?
Jakiego dongla?

z angielska dongle znaczy mniej więcej tyle

a small device able to be connected to and used with a computer, especially to allow access to wireless broadband or use of protected software

czyli wszystko i nic…

w treści zawarłeś to precyzyjnie (u mnie masz za to akurat masz plusa, bo często i w treści brakuje konkretów)

Sonoff Dongle-E (EFR32MG21)

ale jakieś minimum powinno być też w tytule - większość użytkowników nie czyta każdego tematu, jeśli temat jest beztreściowy, to taki wątek nie jest chętnie czytany przez osoby, które potencjalnie mogą być nim zainteresowane, czy wręcz w czymkolwiek pomóc…

A zatem proponuję uaktualnić tytuł by odzwierciedlał treść (jako OP wątku możesz edytować nie tylko swoje posty, ale i tytuł)

1 polubienie