Pojawił się Conbee III

Pojawia się nowa odsłona conbee:

4 polubienia

Huh, ten sam czip, jak w Sonoff ZBDongle-E, tyle, że tutaj nie ma dodatkowej anteny. Ciekawe, jak będzie z zasięgiem. Cenowo to dwa razy tyle co Sonoff. Nieno, może se kupie, bo taki ładny jest :wink:

1 polubienie

iTead (Sonoff) bezczelnie sprzedaje sprzęt z firmware, którego nie jest autorem → zerowe koszty R&D. Nie dostarcza też żadnych integracji z niczym.

Dresden elektronik (Conbee) jak dotąd sprzedawał sprzęt ze 100% własnym softem (od firmware po oprogramowanie deConz umożliwiające integrację w różnych systemach) oczywiście nie blokując współpracy sprzętu z oprogramowaniem otwarto-źródłowym jak zigpy (=ZHA) czy Z2M (ten wypust jeszcze nie jest na liście kompatybilności).
I jak widać w linku postarał się też o własny soft dla ostatniego wypustu.

PS Głosujesz portfelem i wygrywa gorsze, bo tańsze. Tylko czemu inni głosujący kręcą nosem że Zigbee jest kiepskie? kiedyś nie było, póki rynku nie zawłaszczyli producenci nie zainteresowani rozwojem i kompatybilnością swoich wypustów…

2 polubienia

Aleś się odpalił :).
Mam u siebie 1x Conbee (+1 w szufladzie) i 1x Sonoff, więc zagłosowałem już dawno. Sonoff był mi potrzebny do Z2M, bo Conbee nie obsługuje install code’ów zarówno pod Deconz jak i Z2M.

1 polubienie