Pokojowy regulator temperatury

Poszukuję regulatora temperatury/termostatu komunikującego się przez ZigBee na zasilanie 230v.
Fizycznie (przewodowo) nie ma niczym sterować, ma tylko pokazywać temperaturę zadaną +sterowanie +/-
oraz pokazywać temperaturę aktualną. W jakiś rozsądnych pieniądzach.
Założenie jest takie że regulator komunikuje się z HA a HA z głowicą. Wiem że większość głowic ma własne czujniki temperatury, niestety nie sprawdzają się one w większych pomieszczeniach.

Owszem ale zwykle można przesłać temperaturę z własnego czujnika temperatury typu ds18b20 czy aqara do głowicy i nie trzeba takich karkołomnych połączeń.

To może użyj “wirtualnego” generic :slight_smile: będzie taniej.

Tado
Prawie wszystkie spełnia wymagania, oprócz jednego . Zamiast ZigBee jest 6LoWPAN
2 kaloryfery jeden kontroler

ScreenShot_20221220203930

3 sezon grzewczy, działa bez zastrzeżeń, dobre 2 bateryjki wystarczą na okres grzewczy.

“Smart termostat” ma zasilanie bateryjne i z sieci 240V ( wysyła sygnał do pieca “On” za pomocą 240 lub sygnałem do mostka który jest podłączony z piecem i jak dobrze pamiętam “cyfrowo”.)

Integracja z HA za pomocą Tado(odświeżanie ok 5-10 min.) lub Kontroler HomeKit (odświeżanie ok 1-2 min.
ScreenShot_20221220210618

@MariuszAK

Chcę żeby w każdym pomieszczeniu (sześć pomieszczeń) można było ustawić żądaną temperaturę manualnie na takim urządzeni bo niestety pokrętła/głowice są usytuowane nad podłogą ale pod grzejnikiem. I nawet myślałem o jakieś samoróbce wykorzystującej np. dht22 i działającej na ESP z przyciskami i wyświetlaczem, ale to wszystko oparte jest na wifi.
Mógłbym wykorzystać “Better Thermostat” gdyby chodziło o jedno pomieszczenie.

@krskrab

Niestety to u mnie nie wypali. Żadnego sterowania kotłem, poza tym cena!! 6 pokoji w promocji 357zł za sztukę plus mostek. Może że mnie jest cebula ale qwa ponad 2k to jest zdecydowanie za drogo.

Niemniej o coś takiego mi chodziło i nawet przeboleje zasilania bateryjne.

Człowieku zastanów się i napisz co ty chcesz bo na razie to się miotasz.
Zrozumiałem, że w każdym z 6 pomieszczeń chcesz ustawić zadaną temperaturę i co dalej z tym ma się dziać ? ma to ustawić głowicę ? (do 300 za sztukę) i tyle ? a ciepło samo przyjdzie ?

Jak chcesz żeby termostat nic nie robił to sobie stwórz 6 “better thermostat” plus 6 czujników np. Aqara Temperature And Humidity Sensor WSDCGQ11LM EU

Albo może coś w tym stylu
TANI TERMOSTAT POKOJOWY WiFi Tuya Smart Life

Przyjacielu nie irytuj się :wink:
Po wnikliwych poszukiwaniach okazało się że źle podałem nazwę urządzenia o które mi chodzi.
Poprawna nomenklatura to “sterownik do głowicy”
Chodziło mi o coś podobnego
Głowica termostatyczna wifi + sterownik
Tylko że na ZigBee ten sterownik i najchętniej uniwersalny.

Edit
Po poprawnym nazwaniu tego o co mi chodzi znalazłem. Niestety ceny takiego rozwiązania są koszmarne.

To podziel się informacją co to za znalezione rozwiązanie.

Sterowanie Smart głowica
Proszę artykuł o tym

Rozwiązanie Netatmo
netatmo

Rozwiązanie Homematic
Homematic-ip

I rozwiązanie TECH

Jest jeszcze kilka innych, niestety nie jest to tanie rozwiązanie. Poza tym rozwiązana niektórych firm jest według mnie lekko przekombinowane.