Pomiar ciśnienia do filtra w basenowego

Witam!
Chciałbym do filtra basenowego dodać możliwość pomiaru ciśnienia. Założyłbym manometr analogowy i przetwornik ciśnienia (łatwiej skalibrować cyfrę). Nie znalazłem w sieci takiego patentu na HA.

Znalazłem taki przetwornik ciśnienia https://czujnikisterowniki.pl/pl/p/file/528655c3152ab0ec26a2253ec5dbb290/Trafag_ECT_8472.pdf ale na allegro np. https://allegro.pl/oferta/przetwornik-cisnienia-wody-przetwornik-cisnieni-10803427605 albo https://allegro.pl/oferta/czujnik-cisnienia-przetwornik-cisnienia-wody-10131661016 są zdecydowanie tańsze. Na co patrzeć? Niektórych opisów nie rozumiem. Czy te czujniki mogą pracować w zakresach do wyboru? Bo tak mi wychodzi z dokumentacji.
Może macie jakieś doświadczenia w tej kwestii? Dla mnie to bardzo świeży temat. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie uwagi i informacje.
Pozdrawiam forumowiczów :slight_smile:
Jeśli przegiąłem z linkami, to usunę.

Nie znam tematu, ale tak z grubsza coś tam słyszałem, więc

 1. Te co są zdecydowanie tańsze to dlatego, że kupujesz od Chińczyków bezpośrednio z ChRL (mimo, że na Allegro)

 2. O ile mi wiadomo dana wersja jest na jeden zakres, ale można zamówić wersję na dowolny z produkowanych - przejrzyj dokładnie dokumentację od Trafaga
  ECT 8472 to cała seria różnych modeli - tabelka z możliwymi wykonaniami to strony 2 i 3
  przykładowe typowe (seryjne) modele masz w dolnej części strony 3 pdfa

 3. Najważniejsze to wybrać wersję dopasowaną do potrzebnego zakresu pomiarowego,

 4. Oprócz tego warto sobie zapewnić łatwość integracji -
  Jeśli będziesz to łączył z elektroniką na miejscu, to te z wyjściem napięciowym będą OK (sugeruję wersję 0-10V lub 0-5V) banalnie łatwo dadzą się zintegrować z wykorzystaniem ESPHome - poniższy projekt wystarczy tylko delikatnie zmodyfikować do potrzeb takiego pomiaru (inny dzielnik napięcia będzie potrzebny no i trzeba ogarnąć zasilanie)
  Home Assistant Miernik PH do akwarium esphome
  Jeśli czujnik chcesz mieć daleko od elektroniki, to optymalna jest pętla prądowa (4-20mA), jak to ogarnąć masz np. tam (wciąż można wykorzystać ten sam projekt ESPHome)
  Arduino i standard 4-20mA - Arduino i ESP - FORBOT

@szopen
OK! Zerknąłem szybko i wygląda, że chyba powoli ogarnę. Ale muszę odłożyć to do wieczora. Dzięki serdeczne!