Pomoc w automatyzacji

Proszę o pomoc w automatyzacji , bo nie działa mi jak powinna . Mam stworzoną automatyzację jak na zdjęciu poniżej . Automatyzacja ma po naciśnięciu "otwieranie bramy garażowej " rozbroić alarm w garażu . Ale warunkiem rozbrojenia alarmu ma być że czujnik bramy garażowej jest w stanie “on” . Oczywiście dodałem w automatyzacji taki warunek(nie ma go na zdjęciu) , lecz problem jest w tym że czujnik bramy garażowej przybiera stan “on” dopiero po paru sekundach po załączeniu “otwieranie bramy garażowej” i tym samym alarm nie rozbraja się . Jak to poukładać aby działało .

Wait for a triger zatrzyma automatyzacji i będzie czekał na wyzwalacz Dodaj wyzwalacz jeśli warunek “Dodaj wyzwalacz” zostanie spełniony, automatyzacja będzie wykonywała następne akcje


/

A opcja “kontynuuj po przekroczeniu czasu” nie ma być zaznaczona ?

Jeśli zaznaczasz i określisz czas, automatyzacja po określonym czasie “przeskoczy” ten warunek i wykona następne akcje. Jeśli nie zaznaczysz automatyka zostanie zatrzymana ( “w tym miejscu” ).

Dzięki bardzo za szybką pomoc . Automatyzację już zrobiłem, lecz jutro wypróbuję bo już wszyscy śpią poza mną . A opcja “kontynuuj po przekroczeniu czasu” nie ma być zaznaczona ? Tak teraz to bardzo fajnie działa . Jeszcze raz dziękuję za pomoc .