Ponowna integracja z Telefonem android (aplikacja)

Cześć, jak mogę ponownie zintegrować telefon z androidem w homeassistant. Przeinstalowałem aplikacje na telefonie ale to nic nie dało.
Usunąłem integracje ze swoim telefonem w sekcji Urządzenia i usługi/aplikacja mobilna/ teraz nie mogę zintegrować telefonu ponownie.

Generalnie HA nie pobierał mi lokalizacji z telefonu, dlatego postanowiłem go usunąć i dodać ponownie do HA

Hmm to raczej dziwny problem, w/g mnie nie ma innej możliwości niż zainstalować apkę na smartfonie i prawidłowo ją skonfigurować (na dobry początek zrób to będąc w tej samej sieci LAN co HA).

Możesz zrestartować HA przed ponowną instalacją apki.

PS Sprawdź czy nie masz integracji w wyłączonych lub ignorowanych
Ustawienia → Urządzenia i usługi → Integracje → “odwrotna piramida” menu → zaznacz oba czekboksy “pokaż…”

Kiedyś opisywałem na forum problem z radiem samochodowym, który nie łączył się z HA.
Po wielu bezowocnych próbach znalazłem rozwiązanie
W telefonie w opcjach programisty - implementacja WebView miałem opcje wyboru “wersji”, po zmianie na inną i po restarcie android radio bez problemu połączyło się z HA.
Sprawdź też aktualizacje w telefonie
/
Można wprowadzić telefon w Tryb awaryjny i wtedy odinstalować aplikacje
[Tryb Awaryjny SAMSUNG Galaxy Note20 Ultra 5G, Pokaż więcej - HardReset.info]

1 polubienie

Spróbuj wykonać te czynności z sekcji Troubleshooting

oraz

1 polubienie

Z tego co mi się wydaje ja mam problem z aplikacją mobilną… Nie mogę jej odinstalować tak by nie zostawiła śladu i kopii zapasowej. Próbuje coś tam z usuwaniem w pamięć> wyczyść dane ale to nic nie daje :frowning: Samsung note20 Ultra

Jeśli jesteś w “informacjach o aplikacji” to najpierw “wymuś zatrzymanie” (w przeciwnym razie apka może pozostawać w RAMie), a dopiero potem “domyślna pamięć” → “wyczyść dane” (“wyczyść pamięć” to jakieś trefne tłumaczenie, bo ta funkcja usuwa tylko cache), po tym kroku właściwie nie musisz instalować apki ponownie.

PS Są dwie odmiany apki - “full” dostępna w Sklepie Play i “minimal” w F-droid, ta druga nie wspiera lokalizacji (za to można mieć obie naraz zainstalowane):

niestety dalej nic z tego

Spróbuj wersji z F-droid, ona wprawdzie nie ma lokalizacji, ale przekonasz się czy to problem z aplikacją czy z konfiguracją HA (niedawno były wprowadzane jakieś dość radykalne zmiany (Ustawienia → System → Sieć).
PS u siebie używam obu równocześnie - każda z innym HA

1 polubienie

szopen, apka z fdroid działa wyśmienicie (no prócz wspomnianej lokalizacji)

To spróbuj wersji beta tej z googlowskiego sklepu (po przystąpieniu do beta trzeba trochę poczekać aż pojawi się aktualizacja) wersje 2432 i 2422 działają u mnie OK.

Witam, ja tez mam problem z tym że HA nie pobiera lokalizacji. Czy komus udalo się rozwiazać ten problem?

Poniższe sensory masz włączone ?


Dodatkowo w uprawnieniach aplikacji masz włączoną lokalizację?

Rzeczywiscie nie mialem tych sensorow uruchomionych. Troszkę to dziwne bo wczesniej nie bylo tych sensorów. A pytanie jak sprawdzic jakie sensory są właczone w telefonie żony w Iphone 10?

Powyższe sensory były do wyboru co najmniej od ponad roku (w aplikacji na androida).

Nie posiadam więc nie pomogę.

@Marcin_Traczyk
Hmm, chyba rozwiązanie, które zaznaczyłeś jako solucja problemu (wersja f-droid), nie rozwiązuje w pełni problemu przedstawionego na początku (brak lokalizacji)…

Sumując wszystkie twoje posty problem został rozwiązany całkowicie. Najpierw po zainstalowaniu aplikacji ze sklepu F-Droid udało się skonfigurować nową aplikację Homeassistant a następnie dołączyłem według wskazówek do testów wersji beta homeassistant w google Play, pobrałem betę która również pozwoliła dodać się do homeassistant. Działa wszystko włącznie z lokalizacją.

Dziękuje

1 polubienie