Porównanie dwóch encji

Cześć. Przeszukałem forum i trochę Internetu i niestety nie znalazłem rozwiązania.

Sprawa jest prosta mianowicie chodzi o porównanie dwóch encji, które ma rozpoczynać automatyzację.
Dokładnie chodzi o to aby proces wyglądał w ten sposób:
Jeżeli stan encji X jest większy niż stan encji Y rozpoczyna się proces.
Dlaczego tak? Z jednego prostego powodu - stany obu encji są zmienne.

Gdzieś z tyłu głowy mi świta że chyba widziałem rozwiązanie na którymś z filmów Artura, ale również nie mogę tego znaleźć.

Forumowicze podpowiecie coś?

Pozdrawiam!

To może być rozwiązaniem

Rozwiązałem temat inaczej ale dzięki!

a można wiedzieć jak, przyda się może innym osobom

Jasne.
Generalnie chodzi o kontrolowanie ustawienia głowić grzejników które działają słabo.
Rozwiązałem to w ten sposób iż nodem “state node” sprawdzam status głowicy (complete msg object) następnie kolejne trzy nody porównują wartość z czujnika temperatury w pomieszczeniu z temperaturą ustawioną dla danego trybu głowicy “data.attributes.comfort_temperature” gdzie “comfort_temperature” to jest temperatura ustawiona na głowicy dla trybu “comfort”. Jako że chciałbym dodać tolerancję dla stanu “data.attributes.comfort_temperature” nie użyłem “msg.” a JSONa abym mógł dodać do tego dowolną liczbę i tak mamy “>= data.attributes.comfort_temperature + 1” co wprost oznacza że jeżeli temperatura w pomieszczeniu temperatura jest większa lub równa o 1 stopień więcej niż dla obecnie ustawionego trybu to proces ma przejść dalej (w moim przypadku zamknąć głowicę).
Przed tym wszystkim dałem timestampa z interwałem co 5min.
Wygląda to trochę skomplikowanie ale to w zasadzie dość proste. Mam nadzieję że opisałem w miarę jasno.
W razie pytań służę pomocą :slight_smile:
flows.json (3,7 KB)

1 polubienie