Poszukiwania silnika do rolet wewnętrznych

Dzień dobry,

Czy może ktoś mnie pokierować/polecić jakiś silnik do rolet wewnętrznych?
Wyobrażam sobie to tak, że kupuję ‘rulon’ z roletą, ma on średnicę wewnętrzną x, kupuję silnik który pasuje do takiej średnicy, wychodzą z tego dwa kabelki, kupuję sterownik do rolet z zigbee i wszystko bangla.

Problem mam taki, że coś nie mogę silników takich znaleźć. Znalazłem Somfy, ale ceny nie wiadomo jakie, pytaj u instalatora, wszystko jakieś zagmatwane bardziej niż być powinno.

Wszystko co znajduję to do rolet zewnętrznych, za duże w skrócie…

Inne podejście jakiego próbowałem to rolety na zamówienie, ale tam zaś każdy jakiś właśny sterownik daje, jakieś radio z któym potem zabawa żeby to spiąć z HA albo dokupowania specjalnych bramek.

Czy to naprawdę nie może być prostsze?

A gdzie te rolety mają być zamontowane? Chyba nie w oknach?

Hmm może trzeba było wypróbować jakiś gotowy wyrób
w Ikei mają wewnętrzne rolety wprawdzie wyłącznie akumulatorowe

za to są wspierane w Z2M więc można je zintegrować z dowolnym systemem ID czyli też z HA

być może w HA jest wspierana też centralka ID Ikei, ale nie wiem, nie sprawdzałem (w przypadku Z2M jest zbędna)

Jak już to 4 kabelki 3 do sterowanie 1 ochronny. Przez wiele lat (8) miałem wewnętrzne rolety/żaluzje w trzech pokojach na silnikach JM35-100, rury i materiał zamówione na wymiar. Obecnie ceny i montaż rolet zewnętrznych jest w jakiś normalnych cenach więc moje DIY poszło w odstawkę.

3 polubienia

Dość dobrze się sprawują Moes AM 43, przystępne cenowo, a jak ktoś już ma rolety wewnętrzne, adaptacja banalnie prosta
rolety
Aku przy wspomaganiu panelem solarnym wytrzymuje około 2 miesiące, potem trzeba podłączyć na dwie , trzy godziny do ładowania.

1 polubienie

A dlaczego nie w oknach?

Widziałem niestety wybór turbo ograniczony, chciałem rolety pół-przepuszczające światło, IKEA robi tylko full-blokujące światło.

Właśnie pomału też się skłaniam do zewnętrznych gotowych/na wymiar, chyba to lepsze, choć bardziej inwazyjne w montażu. W tym temacie znalazłem kilka linków ale możecie też podrzucić jakieś jak macie :slight_smile:

Spoko, jeśli ktoś ma ‘sznurkowe’ ja te co mam to mam automatycznie blokujące się, sznurka brak - taki design mi się podoba, dlatego szukam silnika do rury, co by było estetycznie.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, szukałem takiego wątku i nie było, więc mam nadzieję, że też się innym przyda :slight_smile:

Już robi (są nawet w linku), ale wybór jest faktycznie niewielki.

Tak też sobie to wyobrażałem jak zamówiłem z montażem, panowie poradzili sobie z 5 oknami w 3,5 godziny, wcześniej robią pomiary i przychodzą już ze zmontowanymi skrzynkami, dociętymi prowadnicami, krańcówki są już ustawione na długość prowadnic, inwazyjne jest tylko wiercenie otworów na kabel z silnika.

To nie reklama, poszukaj na domondo tam kiedyś wszystko zamawiałem.

2 polubienia