Powiadomienie o włączeniu (aktywności) telefonu

Telefon z zainstalowana aplikacja na androidzie HA - czy moge wiedzieć kiedy zostaje odblokowany? a kiedy zostaje zablokowany?

Musisz sobie to włączyć w aplikacji android HA w Sensorach

wszystkie włączone - nie widzę na żadnym nic takiego, owszem jest kiedy rozmawia ale kiedy ekran włączony lub wyłączony już nie.

Sensor binary_sensor.sm_n960f_interaktywny

mam to ale jest cały czas off jak u Ciebie - nawet jak młody odpowiada mi na messendźerku to nie ma nic co mogło by wskazywać, że sie bawi telefonem.

edit:
a jednak możliwe, że to to. Tylko włączyło się po paru chwilach. potestuje. Dzięki.

edit2:
Po nocy potrafi pokazać, że 6 h był włączony więc nie do końca to dobrze działą.
Coś innego można zrobić?

potestuj na swoim telefonie, może młody 6h w nocy siedział na telefonie

Nie wiem skąd u ciebie takie rozrzuty, szczerze wątpię żeby ten moduł miał takie bugi. Albo ktoś używa tego telefonu, albo jakaś aplikacja wybudza telefon w nocy.

Na oim telefonie jest takj samo. kurcze nie wim o co chodzi. Normalnie działa na żywo jak obserwuje bardzo ladnie ale czasem w nocy pokazuje jako włączony a nie jest

_interaktywny

działa w momencie jak włączasz/włącza się telefon nawet kiedy go nie używasz (np. nadejście SMSa, maila, powiadomienia, czujnik wstrząsów - cokolwiek wybudzi telefon).
jak masz ustawione rozpoznawanie twarzy, to kiedy przewracasz się z boku na bok w łóżku i znajdziesz się w obiektywie kamery, to telefon potraktuje to jako sygnał włączenia ekranu - i to już jest tryb interaktywny.

Aby obserwować urządzenie kiedy go używasz zwróć uwagę na takie sensory jak:

_blokada_keyguard
_blokada_urzadzenia

one dezaktywują się kiedy korzystamy z urządzenia (stan OFF) i aktywują kiedy nie korzystamy z urządzenia (ON) - włączy się blokada klawiatury.

Powiem tak - na samsungach wszystko co piszecie działa - na Xiaomi (które mają dzieci) działa bardzo zawodnie.

Wygląda na to, że profil oszczędzania baterii zabija lub zamraża aplikację w tle - pozostaje spróbować metod opisanych tu

Na ekranie trza symbol kłódki otworzyć. Czyli uruchom HA w telefonie , następnie puknij lewy symbol pod ekranem - trzy kreseczki , palcem wybierz i przytrzymaj HA , pokażą się z prawej strony 4 ikony, pierwsza od góry to jest kłódka , ma być OTWARTA ( jak jest zamknięta to puknij aby się otworzyła ).
Trza oczywiście dodać HA do autostartu oraz w profilu baterii wyłączyć optymalizacje.

kłódka otwarta jest od początku bo lokalizacja nie dzialała :slight_smile:

Więc jak otwarta i to co napisałem to musi chodzić - mam Mi9T i u mnie to działa