Powiadomienie o wykryciu ruchu w kamerze

Witam wszystkich
Dopiero zaczynam swoją przygodę z HA i chyba jak każdy “nowy” mam wiele pytań i problemów z którymi sobie nie potrafię poradzić więc jeżeli coś będę pokręcę to proszę o wyrozumiałość.
Do HA mam podpiętą kamerę BCS która ma możliwość reakcji na wykryty ruch. Obecnie mam podgląd w HA za pośrednictwem MotionEye - zrobiony zgodnie z poradnikiem Artura, ale potrzebuje jeszcze aby po wykryciu ruchu w kamerze HA wysłał mi powiadomienie na telefon oraz screen. Najlepiej gdyby udało się to ustawić w konkretnych godzinach np. 7-16 . Jest mi to potrzebne do nadzoru nad osobą starszą w momencie kiedy jestem w pracy. Bardzo proszę o podpowiedzi w jaki sposób mogę to zrealizować.

1 polubienie

Taka funkcjonalność powinna być wbudowana w kamerę… detekcja ruchu, powiadomienia, harmonogram

Kamera ma taką możliwość reakcji na wykrycie ruchu - tylko nie wiem jak to zintegrować z HA aby szły powiadomienia z HA

Albo skorzystać z ustawień MotionEye

Coś mi to nie chce zadziałać. Próbuje z różnymi ustawieniami wykrywania ruchu ale nie działa. Może jeszcze powinienem coś ustawić w innych zakładkach?
Test powiadomień na emaila przechodzi OK

Torchę odbiegnę od tematu kamery. Nie znam Twojej sytuacji, ale od kiedy kupiłem mojemu dziadkowi opaskę Opaska SOS z wyświetlaczem Locon Life Plus - Bezpieczna Rodzina bardzo ułatwiło nam życie. Opaska jest rewelacyjna, ma ogrom funkcji. Senior tak naprawdę nie musi nic robić, tylko ładować i nosić. Różne pomiary, wykrywanie upadku, przypomnienie o lekach, lokalizacja gsm, wifi, gsp. Może do mnie awaryjnie zadzwonić przytrzymując tylko guzik jak mu telefon spadnie i przestanie działać (już 4 razy :P). Ja mogę “nasłuchiwać” czyli ja słyszę otoczenie, mogę również “wymusić” połączenie, czyli opaska sama odbiera i ja już moge mówić i go wołać. Gorąco polecam, u nas to był najlepszy zakup dla naszego spokoju.
Na stronie sa opcje z abonamentami, można się skontaktować z obsluga i kupić zegarek pusty żeby wsadzić swoją kartę sim, obsługa też może dać rabat.

2 polubienia

Zobacz jeszcze te ustawienia (wcześniej były na auto):

Obok masz znaki zapytania z wyjaśnieniem opcji

EDIT:

@JurasM_PL A może po prostu ustawić powiadomienie o wykrywaniu ruchu w kamerze?
W moim przypadku mają obsługę ONVIF, dodałem je przez integrację i mam na oddzielnej karcie podgląd z każdej + sterowanie.
Powiadomienia są ustawione w kamerach, a informację o wykryciu ruchu wraz ze zdjęciem wysyłają na email i zewnętrzny serwer FTP.
Niezależnie (jakby coś nie tak się zadziało z HA) to mam podgląd i dwukierunkową obsługę głosową w aplikacji Onvier, MotionEye używam do jednej kamerki na RPi.
Oczywiście powyższe rozwiązanie nie jest jedynym słusznym.

1 polubienie

W końcu zadziałało. Próbowałem różnych ustawień i nic. Pomogło od nowa dodanie kamery do MotionEye i praktycznie na ustawieniach domyślnych wykrywania ruchu zadziałało. Powiadomienia na email są wysyłane
Teraz kolejny etap - będę próbował wysyłać na telefon powiadomienie w formie notyfikacji.
Wielkie dzięki za pomoc i podpowiedzi

W razie czego czas na kolejny wątek - ten sklasyfikowałem jako powiązany z motionEye i kamerami IP.