Powroty do domu - wjazd do strefy

Chcę zrobić w NR taką automatyzację a raczej subflow do wykorzystania w różnych automatyzacjach.

Wyjazd z domu (person not_home) odczekać min. 1 godzinę i wjazd do strefy moje_miasto (ok 5km promień od domu.

Dwa pierwsze są proste, current_state a potem delay 1 godzina, tylko jak zrobić dalej aby NR odczytywał że dana osoba wjechała do strefy ustawionej w HA (np. zone.moje_miasto)? Nie mogę jakoś tego ogarnąć.

W NR masz nod zone
Screenshot - 22.08.2022 , 23_05_01

Ok, ale może to głupie pytanie - ale jak zrobić to zone jak trzecia wiadomość po leave home, delay a następnie zone?

Wrzuć swój kod z node red

Chciałem zrobić tak:

W końcu coś takiego wymyśliłem:

Pomysł jest taki, jak nie ma nas w domu krócej niż godzinę to ogrzewanie wchodzi w tryb not_home (-3 do normalnego stanu) ale wraca do trybu normalnego dopiero jak przyjedziemy do domu.

W przypadku gdy nas nie ma dłużej (powiedzmy powyżej godziny) chcę aby ogrzewanie w domu przechodziło w tryb home jak wjedziemy do strefy mojego miasta, tak aby mieszkanie nagrzało się do zadanej temperatury przed tym jak dotrzemy do domu.

To taki przykład, mam jeszcze jeden pomysł na wykorzystanie takiego subflow :smiley: