Pozycja termostatu (TS0601)

Witam, posiadam głowicę Moes TS0601, chciałem ustawić ją sobie na temperature “komfort 22” i zeby mniej więcej taka temperatura była przez cały dzień. Tymczasem widzę, że głowica dopuszcza do sytuacji spadku temperatury (np. do poziomu 21.5) i od razu nie reaguje na ten stan (pozycja termostatu 0%). Liczyłem na to, że jednak jeśli ustawię, że ma być to 22 to głowica wiedząc, że temperatura spada podkreci trochę pozycję tak żeby delikatnie podgrzać pomieszczenie.
image

hvac_modes:
  - heat
  - auto
  - 'off'
min_temp: 5
max_temp: 35
target_temp_step: 0.5
preset_modes:
  - none
  - away
  - schedule
  - manual
  - boost
  - complex
  - comfort
  - eco
current_temperature: 21.5
temperature: 22
preset_mode: comfort
auto_lock: MANUAL
away_mode: 'OFF'
away_preset_days: 10
away_preset_temperature: 18
battery_low: false
boost_time: 300
child_lock: UNLOCKED
comfort_temperature: 22
current_heating_setpoint: 22
eco_temperature: 19
force: normal
holidays:
  - hour: 8
    minute: 0
    temperature: 20
  - hour: 8
    minute: 1
    temperature: 15
  - hour: 11
    minute: 30
    temperature: 15
  - hour: 12
    minute: 30
    temperature: 15
  - hour: 17
    minute: 30
    temperature: 20
  - hour: 22
    minute: 0
    temperature: 15
linkquality: 31
local_temperature: 21.5
local_temperature_calibration: 0
max_temperature: 35
min_temperature: 5
position: 0
preset: comfort
system_mode: auto
update:
  state: idle
update_available: false
week: 6+1
window_detection: 'OFF'
window_detection_params:
  minutes: 107
  temperature: 45
workdays:
  - hour: 0
    minute: 1
    temperature: 18
  - hour: 7
    minute: 0
    temperature: 15
  - hour: 12
    minute: 30
    temperature: 15
  - hour: 13
    minute: 31
    temperature: 15
  - hour: 17
    minute: 30
    temperature: 20
  - hour: 22
    minute: 0
    temperature: 15
friendly_name: Thermostat
supported_features: 17

Daj target_temp_step na 0.1 po innych być dobrze tylko wtedy głowica będzie się uruchamiać co chwilę szkoda bateri. U mnie jest podobnie mam meross głowice i ten jak mam ustawione 22 to lata pomiędzy 21.5 do nawet 23. Tylko pamiętaj że to temperatura przy grzejniki a nie faktyczna w pokoju.

Obawiam się, że nie mogę zmienić tego target temp step na wartość mniejszą niż 0.5.
Zdaję sobie sprawę z tego, ze termostat pokazuje temperature przy termostacie, ale myślałem, że jak ma ustawiona stała temperaturę to nie dopuści do zmniejszenia poniżej tej wartości.
No nic, chyba w takim razie ustawie automatyzacje zeby np. po zmniejszeniu poniżej 22 stopni na innym termometrze (w środku pokoju) na termostacie dostawał temperature docelowa na np. 23, wtedy trochę podgrzeje, a potem po kilku minutach znów mu zmniejsze na docelową 22.

Ja mam 10 takich głowic od 29 grudnia i generalnie te skoki w niczym nie przeszkadzają a jak chcesz żeby było dokładnie to musisz dostawić osobny termometr.

Mam dostawiony drugi termometr w tym samym pokoju tylko nie wiem jak to ustawic zeby było to srednie 22 stopnie. Jak mi zmaleje do 21.5 na termostacie i w pomieszczeniu to i tak grzejnik nie grzeje :wink:

Wydaje mi sie, ze ta glowica przechodzi w jakiś tryb uspienia czy cos po iluś minutach, dlatego teraz testuje prosta automatyzacje, która co 10 minut prześlę jej jeszcze raz docelową temperaturę.

Jeśli masz ją zaktualizowaną do najnowszej wersji to nie przechodzi w tryb uśpienia.

Zigbee2mqqt nie pokazuje mi żandej dostepnej aktualizacji

Ustaw przedział między 22 a 23 i testuj, jak dalej będzie za mało to o połowę stopnia wyżej. Takie akcje wymagają testowania i dostosowania do danego pomieszczenia. Trzeba brać pod uwagę że w różnych pokojach będzie różnie się wychladzal, nie będą to jakieś wielkie różnice ale jak przeszkadza ci 1 stopień mniej to znaczy że jesteś na to wrażliwy :wink: