Pralka - powiadomienia

Pralka została uruchomiona

Trwa napełnianie wody

Rozpoczynam proces prania

Rozpoczynam proces wirowania

Proces prania został zakoczony

Chyba by mnie szlag trafił jak by mi takie komunikaty oznajmiała ;p Ale może dla kogoś np. niewidomego się przyda.

Tak BTW, jak w Node Red połączyć 2 części wiadomości/komunikatu w jeden? Pierwsza część to odtworzenie pliku przez media_player.google, a druga to komunikat odczytany przez TTS.
W tym przypadku odtwarzam na początku komunikat o rozpoczęciu prania podając po tym przybliżoną godzinę zakończenia odczytaną przez TTS ?

W pierwszej części wywołaj odtworzenie tego pliku normalnie na nodzie call service głośnika, tego noda połącz z nodem funkcji z wiadomością i znowu nod call service do głośnika.

Tak też próbowałem, ale pewnie diabeł tkwi w szczegółach.
Dźwięk nie jest odtwarzany z mediaplayera, tylko leci komunikat z TTS.
Jak przekazać dalej w procesie wywołanie po zakończeniu odtwarzania dźwięku do dalszej części procesu.
Dla utrudnienia sobie całego procesu, czas odtwarzania dźwięku jest różny w zależności od komunikatu. Standardowe zatrzymanie dalszej części procesu (oczekiwanie) na ustalony czas, tutaj się nie sprawdza.

@rwitkowicz nie lepiej aby zrobić cały komunikat przez TTS (zamiast dodawać komunikat oddzielny)?

:slight_smile: Nie chodzi mi o te właśnie komunikaty które są podane wyżej. Chodzi mi o ustawienie samego procesu:

  1. odegranie dźwięku przez media_player
  2. wypowiedzenie odpowiedniego komunikatu przez TTS
    Jak to zrobić ?
    Żeby łatwiej zrozumieć jaki chcę dostać efekt, wyobraź sobie np. zegar który odegra dźwięk a zaraz po skończeniu wypowie np." minęła godzina dwunasta…"

Ja używam do czegoś takiego noda ‘wait until’. Czekam aż status odtwarzacza zmieni się na idle, po skończeniu grania mp3 i dopiero wtedy zaczyna się odtwarzanie komunikatu TTS.

1 polubienie

Spróbuj takiego flows-3.json (3,2 KB) (tylko zmień sobie nazwy encji)

1 polubienie

Opisałeś w NR to co w teorii wcześniej napisałeś. To dla mnie jest jasne.
Problem nadal jest nie rozwiązany. Plik zaczyna być odtwarzany, po czym po 1 sekundzie bez czekania na koniec odgrywania mp3, leci od razu komunikat z TTS. Jakieś inne pomysły ?

To chyba ja nie zrozumiałem