Problem HACS => SONOFF LAN

Witam,
nie mogę poradzić sobie z poniższym problemem:
HA postawione na proxmox, zainstalowany HACS, zainstalowana integracja HACS-SONOFF LAN
w ewelinku udostępnione urządzenia na drugie konto, które dodane jest w konfiguracji HA.
po restarcie wczytuje listę udostępnionych urządzeń, zapisuje w pliku .sonoff.json
niestety urządzeń tych nie widać w “narzędzia developerskie - stany”.
Jaka może być przyczyna, ktoś podpowie co robię źle, co sprawdzić?

Wylogowałeś się z “drugiego” konta?

konto tworzyłem na androidzie i po założeniu wróciłem na podstawowe. zatem się wylogowałem i z podstawowego udostępniłem urządzenia.

jam mam tak w configuration.yaml

sonoff:
  username: blebleble
  password: bleblebleble
  force_update: [temperature, power]
  scan_interval: "00:05:00" # (optional) default 5 minutes
  sensors: [temperature, humidity, power, current, voltage]
  reload: always

obraz

tego pliku jakoś nie kojarzę, nie chcę cie wprowadzać w błąd, bo od dawna mam to odpalone, i wszystko mi śmiga, może czegoś nie pamiętam.

dobra jest ten plik…

Sprawdź dla pewności, że udostępnione urządzenia pojawiły się w na “drugim” koncie.

W pliku .sonoff.json przechowywane są dane urządzeń sonoff. to raczej jest OK.
sekcja sonoff wygląda tak:

sonoff:
    username: xxx
    password: xxx
    mode: local
    reload: always  # update device list every time HA starts
    force_update: [temperature, power]
    scan_interval: '00:05:00'  # (optional) default 5 minutes
    sensors: [temperature, humidity, power, current, voltage, rssi]

Edit:

tak, urządzenia na drugim koncie są OK

Po pierwsze edytuj Swoje posty, po drugie usuń z konfiguracji wpis:

mode: local

też zauważyłem, że jak dopisałem mode: local, to kiepsko mi to chodziło, więc skasowałem

usunąłem mode - zadziałało, ale jak to się ma do działania w sieci lokalnej bez dostępu do internetu?
urządzenia mam przełączone w tryb lan.

w związku że jest to mój pierwszy post, proszę o podpowiedź w jaki sposób edytować swój post by zachować ciągłość wypowiedzi? proszę o wyrozumiałość dla “zielonego”

Nie martw się będzie działać w Twojej lokalnej sieci.

kiedyś nie miałem neta a działało, więc powinno działać.

Witam,

Mam problem z instalacją dodatku SonoffLan. Dodałem go za pomocą Hacs, robię restart i nie widzę go w “+dodaj integrację”. robię coś źle czy o czymś zapomniałem? Inne integracje dodały się bez problemu. Próba ręcznego dodania też nie działa.

A gdzie masz napisane, że ma się tam pojawić?
Tu masz moja przykładową konfigurację do dodania do configuration.yaml:

sonoff:
  username: .......
  password: ********
  reload: always
  grace_period: 600 #(optional)
  api_region: 'eu' #polecam dodać
  entity_prefix: True #usuwa prefix sonoff z nazw urządzeń
  debug: False #(optional)ć w
  force_update: [temperature, power]
  scan_interval: '00:05:00'  # (optional) default 5 minutes
  sensors: [temperature, humidity, power, current, voltage]

Rób to na innym koncie, niż to ze smartfona, bo jedno konto nie może być wykorzystywane na dwóch urządzeniach.

1 polubienie

No dobrze. Dodałem do konfiguracji, zrestartowałem HA i dalej nic nie widzę.

Ale czego nie widzisz i gdzie?

Jak to teraz wysterować? jak sterować roletą przełącznikami itp.

Sprawdź czy masz encje od twoich urządzeń.

Mam, ruszyło mi to. Dzięki
2022-03-26T23:00:00Z
Po przebojach z nieprawidłową konfiguracją musiałem postawić od nowa HA.
Czy jesteście w stanie mi powiedzieć czemu teraz po ponownej instalacji nie widzi mi Sonoffa Dual skonfigurowanego jako roleta. Widzę natomiast dwa przełączniki.

Hej, mam taki sam problem że rolety są widoczne jako przełączniki. Co dziwne, do wczoraj wszystko było dobrze. Nagle cała malina z HA przestała działać (przyczyną najprawdopodobniej dużo zajętego swap). Zainstalowałem HA na proxmox i widzę przełączniki zamiast rolety. Zainstalował HA na świeżo na malinie i też przełączniki zamiast rolet. Z tego co pamiętam, nie może być dwóch instancji HA zalogowanych na to samo konto do którego są udostępniane rolety. Może gdzieś coś w jakimś cache utknęło. Sprawdzę jeszcze utworzenie nowego konta w Ewelink, udostępnienie dla niego urządzenia z głównego konta, przepne proxmoxa na nowe konto i zobaczę czy nadal tam będą dostępne jako przełączniki zamiast rolety.

edycja 1: Niestety, nowe konto któremu udostępniłem dotychczasowe urządzenia nie pomogło. Do sprawdzenia przychodzi mi do głowy jeszcze, dodanie urządzeń do nowego konta głównego i ponowienie procesu udostępniania, oraz inwestygacja kodu wtyczki, może to jest jakiś kłopot z mdns. Kod wtyczki ciekawszy, zacznę od tego :wink: Jeżeli komuś coś wiecej powiedza te logi to będę wdzięczny za dodatkową informację. Szukam odpowiedzi na to jaka jest dokładna przyczyna dla error 400.

2022-03-28 07:04:09  DEBUG    main          SysInfo: {'version': '2022.3.7', 'dev': False, 'hassio': True, 'virtualenv': False, 'python_version': '3.9.9', 'docker': True, 'arch': 'x86_64', 'os_name': 'Linux', 'os_version': '5.10.103', 'user': 'root', 'supervisor': '2022.03.5', 'host_os': 'Home Assistant OS 7.5', 'docker_version': '20.10.9', 'chassis': 'vm'}
2022-03-28 07:04:09  DEBUG    main          LOCAL mode start
2022-03-28 07:04:11  DEBUG    sonoff_cloud  2 devices loaded from the Cloud Server
2022-03-28 07:04:12  DEBUG    sonoff_local  10013a24 <= Local1 | {'currLocation': 100, 'location': 100} | 502
2022-03-28 07:04:12  DEBUG    main          10013a24 == Init   | {'uiid': 126, 'extra': {'manufacturer': 'SONOFF', 'model': 'DUALR3', 'sw_version': 'E32-2SW-P0 v1.4.0'}, 'params': {'currLocation': 100, 'location': 100, 'local': 'online'}}
2022-03-28 07:04:13  DEBUG    sonoff_local  10013a0a <= Local1 | {'currLocation': 0, 'location': 0} | 1031
2022-03-28 07:04:13  DEBUG    main          10013a0a == Init   | {'uiid': 126, 'extra': {'manufacturer': 'SONOFF', 'model': 'DUALR3', 'sw_version': 'E32-2SW-P0 v1.4.0'}, 'params': {'currLocation': 0, 'location': 0, 'local': 'online'}}
2022-03-28 07:05:10  WARNING  sonoff_local  10013a24 => Local4 | {'switch': 'off'} <= {'sequence': '1648443910689', 'seq': 503, 'error': 400, 'encrypt': True}
2022-03-28 07:05:10  DEBUG    sonoff_local  10013a24 => Local4 | Check offline with timeout 20s
2022-03-28 07:05:10  DEBUG    sonoff_local  10013a24 => Local4 | {'cmd': 'info'} <= {'sequence': '1648443910787', 'seq': 503, 'error': 400, 'encrypt': True}
2022-03-28 07:05:10  DEBUG    sonoff_local  10013a24 => Local4 | Welcome back!