Problem Philips TV android parowanie i konfiguracja

Witam, mam problem z uruchomieniem skryptu do parowania na homeassistant dla TV Philips z 2016 roku. Zacznę od tego że homeassistanta mam zainstalowanego na VM Proxmox, wersja hassosova-4.15. Podczas odpalania skryptu konfiguracyjnego według opisów stąd https://github.com/suborb/philips_android_tv i stąd https://community.home-assistant.io/t/philips-android-tv-component/17749 system wyrzuca problemy z instalacją picrypto.
Gdy wykonałem ten skrypt na instalacji na innym systemie - raspbian i uzyskałem dane autoryzacyjne do TV Philips tj. login i hasło a następnie wróciłem do homeassistant i dodałem w configuration.yaml integracje to pojawił się kolejny problem. A mianowicie, skryp z drugiego wyżej podanego linku skopiowałem do folderu custom_components jednak nie wiem gdzie ten folder powinien się znajdować na wirtualnej maszynie z homeassistantem.
Czy ktoś z Was używa integracji z Philips TV i mógłby mi pomóc?

Ja używam integracji z hacs i skrypt do parowania uruchomiłem po prostu na innym komputerze niż serwer ha. Nie musi to być na serwerze.

dzięki, właśnie podpowiedziałeś i udało mi się wyciągnąć dane z parowania. jaki masz model telewizora i jakie polecenia obsługujesz przez tą integrację? czy działa Ci zmiana kanałów? Czy WOL działa prawidłowo?

Witam może trochę głupie pytanie ale dopiero zaczynam może mi ktoś wytłumaczyć jak Się za to zabrać?

To get started with thie library you can install the requirements with pip using: pip install -r requirements.txt . After which you can run this script to pair your Philips TV with python philips.py --host <YOUR_IP_ADDRESS> pair to receive the credentials for your television. When you have received the correct credentials, you can run the other commands.

  1. Musisz mieć zainstalowany interpreter Python. (W linukach jest standardowo, w windows musisz doinstalować)
  2. Następnie ściągasz pakiet z githuba i rozpakowujesz go do katalogu.
  3. Wchodzisz do katalogu z konsoli gdzie jest plik requirements.txt.
  4. Wpisujesz pip install -r requirements.txt
  5. Python zainstaluje Ci wszystkie zależności potrzebne do działania philips.py.
  6. Wpisujesz python philips.py --host <YOUR_IP_ADDRESS> pair - gdzie wpisujesz adres IP swojego telewizora.
  7. Wtedy telewizor wyświetli jakiś monit na ekranie że jakieś urządzenie chce mieć do niego dostęp. Klikasz OK i już.
1 polubienie

1- czyli muszę ściągnąć python z oficjalnej strony
2-czyli wypakowuje go do katalogu w dowolnym miejscu na dysku
3- jaka komenda wejść do katalogu przez python

  1. żadną - skoro to windows to po prostu:
    cd x:\twoj_katalog_z_pylips
    x:
    przy czym x to litera dysku (pewnie c więc zmiana dysku z drugiej linijki nie będzie potrzebna, ale jeśli masz więcej partycji…) a wspomniany katalog, to ten w którym jest plik requirements.txt
    sugeruję nie rozpakowywać na pulpit, ani do katalogu użytkownika (chyba, że ogarniasz windowsowe zmienne systemowe).
1 polubienie

Ok udało mi się zainstalowac i mam takie komunikaty

@Daniel_D zamiast robić zdjęcia ekranu monitora aparatem (komórką) skorzystaj z wbudowanego narzędzie w systemie Windows - Narzędzie Wycinanie – Wikipedia, wolna encyklopedia, będzie prościej, wygodniej i szybciej.

ok dzieki za informacje następnym razem użyje:)

z konsoli można jeszcze prościej - można po prostu kopiować tekst

Pomoze ktoś z tym błędem?

@Daniel_D na ekranie jest błąd connection refused to problem z połączeniem. Podajesz poprawne dane do połączenia?

Tak adres ok tylko że robię integrację Phylips bo nie mam androida

Witam

mam problem z tym etapem pod windows 10:

Cytat Wpisujesz pip install -r requirements.txt

wywala mi błąd instalacji pycrypto

Cytat Installing collected packages: pycrypto
Running setup.py install for pycrypto … error

co można z tym zrobić ?