Problem po zmianie na inne ConBee 2

A rebootowałeś malinkę ? Czy tylko restartowałeś HA ?

OK rozumiem postaram się jak najbardziej szczegółowo. Wpinam do laptopa conbee2 i zainstalowałem deCONZ aby sprawdzić że samo conbee działa i tutaj jest wszystko OK komputer go widzi i mogę dodawać urządzenia tym sposobem chciałem sprawdzić poprawność sprzętu.A pod maliną tak jak by go nie widział




Wydaje mi się, że niepoprawnie interpretujesz błędy.
Błąd 502 jest typowy dla nie uruchomionego dodatku (i w sumie to nie ma on wiele wspólnego z samym Z2M), może po prostu masz za mało cierpliwości - przy zmianie konfiguracji (dowolnego) dodatku jest restartowany jego serwer i trzeba cierpliwie poczekać aż zostanie on uruchomiony ponownie (jeśli uruchomienie takiego dodatku jak Z2M trwa ponad minutę to chyba trzeba zacząć diagnozować samą instalację HAOS).

A jak myślisz, skąd wziął się ten obrazek?
Masz jakiegoś innego dongla Zigbee, że integracja ZHA go znalazła?
Dodałeś integrację ZHA (tą z powyższego obrazka) do wyłączonych lub ignorowanych?
W przeciwnym razie sprzęt może być zajęty integracją ZHA i nie uruchomisz żadnej INNEJ integracji która chce korzystać z tego samego sprzętu.

Ten log jest z integracji ZHA, a nie z Zigbee2MQTT (który skrótowo nazywamy Z2M).

Nie możesz używać obu naraz z jednym donglem.

To tak jakbyś miał 1 samochód i 2 kierowców - no nie da się obu upchnąć przy kierownicy.

Mam nadzieję, że nie pojmujesz odłączenia zasilania od RPi jako poprawny restart systemu?

PS jaki to model RPi (to tak z ciekawości względem błędów 502), ile innych Dodatków masz zainstalowanych?
W sumie jeszcze jedno mnie zastanawia - czy zawsze używasz tego samego portu USB.
A tak już zupełnie z innej beczki - Conbee 2 jest jednym z niewielu koordynatorów który w HA może pracować z użyciem jednej z trzech integracji - za pomocą Deconz, ZHA, lub Z2M, ale oczywiście TYLKO jednej można używać z jednym donglem.

Pomijając wszystko inne, prawdopodobnie powinieneś skorzystać z tej opcji (podejrzewam, że chcesz dodać “czystego” dongla, a nie z jakąś inną siecią Zigbee która zalega w jego NVRAM, bądź pozostaje w stanie resztkowym po poprzednich instalacjach w plikach konfiguracyjnych w HA)
erase_conbee2_2022-09-12_12-11

PPS takie mam wrażenie, że za bardzo cenzurujesz screeshoty - ta ogromna biała przestrzeń jest mocno podejrzana, albo rób mniejsze kawałki (“sam sos” jeśli jesteś w stanie ocenić co jest faktycznie ważne), albo lepiej pokazuj cały ekran przeglądarki (jeśli na komputerze masz jakąś szaleńczo dużą rozdzielczość to po prostu pomniejsz okno przeglądarki - nie musi być zmaksymalizowane) i do niego się ogranicz.
Jeśli ich tworzenie jest zbyt trudne (mam wrażenie, że usiłujesz używać windowsowego Paint’a) to jest świetne narzędzie do robienia screeshotów (przypominam o wrzucaniu plików z grafiką lokalnie do postów, a nie jako linki do zewnętrznych hostingów)

1 polubienie